Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Лесині читання -2015

Автор публікації – Ірина Драбчук, група Л-22

Автор фото  ‑ Мар’яна Лейб’юк, група Л-22

На відзначення 144 річниці з дня народження Лесі Українки 25 лютого 2015 р. відбувся загальний ліцейний захід – “Лесині читання”.

Леся Українка (справжнє ім’я: Лари́са Петрі́вна Ко́сач-Кві́тка) народилася 25 лютого 1871р. в м. Новограді – Волинському. Померла письменниця 19 липня 1913 року в Сурамі у віці 42 років. На території нашого навчального закладу є пам’ятник цій Українці з великої літери. Лесині читання проходили у формі читання поезії великої поетеси та перегляду короткої вистави.

З поезіями Лесі Українки виступило багато окремих талановитих ліцеїстів. Група Л-12 створила маленький творчий колектив з участю наставниці.  Вони представили  читання в ролях  вірша “Мамо, іде вже зима, в якому розповідається про маленького хлопчика, який все розпитував свою маму про дивну і водночас дивовижну пташку – горобця. Пташина залишається в рідній країні незважаючи на люті морози, на те, що взимку їй буде важко знайти краплинку води і хоч трішечки поживи, але вона продовжує співати, очікуючи, що скоро прийде весна.

 Спів пташині потіха одна, –

Хоч голодна, співа веселенько,

Розважає пташине серденько,

Жде, що знову прилине весна.

Пролунали також вірші поетеси в перекладі іноземними мовами  «Надія», «Мріє не зрадь», «О, знаю я…», «Ні, ти не вмреш».

Історію кохання Лесі Українки часто розпочинають із Сергія Мержинського. Леся Українка написала вірш, який називається “Лист до Мержинського”. Вона дуже кохала Сергія. Коли він захворів на страшну хворобу Леся від нього не відходила, хоч й всі говорили що йому вже нічого не допоможе. Вона нікого не слухала і продовжувала за ним доглядати, доки його життєві сили до кінця не згасли. Довго не заживала глибока рана на палкім серці Лесі Українки. Тож  в її поезію  не раз вривалися тужливі мотиви.

Ми знаємо що Леся Українка тривалий час хворіла, і єдиною її розрадою були вірші. Один з таких віршів - Contra spem spero! Вислів з нього став крилатим, його знають майже всі українці:

«…Ні, я хочу крізь сльози сміятись,

Серед лиха співати пісні,

Без надії таки сподіватись,

Жити хочу! Геть думи сумні!..»

Звісно, не можна оминути увагою театральну постановку уривку  з «Лісової пісні». В ньому взяли участь Присяжнюк  Налалія, група Л-21, Венгринюк Олег, група Л-22 та Кушлик Петро, група Л-22.

Постанова  була настільки реальною, що здавалося ми знаходимося в справжньому лісі і самі спостерігаємо за розвитком подій заховавшись за деревом, щоб не злякати мавку та старенького дідуся-лісовика.

На закінчення заходу виступив директор ліцею М.Янишівський. Він наголосив, що велич поета визначається і тим, наскільки його творчість є актуальною для нових поколінь, віддалених від нього сотнями років. Поезія Лесі  Українка є саме такою. Навіть на  Євромайдані він бачив плакат з її словами

“Вставай, хто живий,

в кого думка повстала.

Година для праці настала…”

“Лесині читання” на відзначення Дня народження Лесі Українки проводилися у нас вже вдруге. Ініціатором заходу є учителька української мови та літератури Вихор Галина Михайлівна. Можна надіятися, що “Читання” стануть у ліцеї постійною традицією.

Lesja2015 2 Lesja2015 3
Lesja2015 1

 

Ви не маєте права лишати повідомлення