Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Свою Україну любіть. Шевченківські дні-2014.

Відзначення Шевченківських днів є непорушною традицією Фізико-технічного ліцею. Перша таке відзначення відбулося вже в перший рік існування ліцею ‑ березні 1993 року. Відкрив це перше свято тодішній викладач курсу лабораторних робіт з фізики, доцент кафедри фізики тоді ще інституту нафти і газу, випускник Перемишльської гімназії Цок Орест Омелянович. На прикладі “своєї” гімназії він розказав про те  як в умовах польської окупації відзначали Шевченківські дні тодішні учні українських елітних шкіл.

З того часу, впродовж 22 років існування Фізико-технічного ліцею ця традиція ні разу не була порушена. Змінювалися назви нашого навчального закладу, змінювалися приміщення, але Шевченківський тиждень у березні залишався незмінним.

Може видатися дивним, але відзначення 200-річчя Шевченка в ліцеї розпочалися ще в травні 2013 року. Тоді для учасників щорічної краєзнавчої практики з ініціативи вчительки фізики Янишівської Л.П. були виготовлені футболки з профілем Шевченка та цитатою великого Кобзаря “Свою Україну любіть”. Вони і досі користуються великою популярністю серед ліцеїстів. Стала “класичною” спільна фотографія учасників краєзнавчої практики в цих футболках в наметовому таборі в урочищі Озірному під Довбушанкою.

image001

Другим акордом святкувань стали щорічні традиційні літературний та художній конкурси до Шевченківських днів.

Літературний конкурс передбачав 7 номінацій: конкурс читців творів Шевченка, конкурс інсценізацій творів Шевченка, конкурс хорового виконання творів Шевченка, конкурс вокально-інструментального виконання творів Шевченка, конкурс вокального виконання творів Шевченка, конкурс віршів про Шевченка, конкурс літературної постановки вірша про Шевченка.

Художній конкурс передбачав 2 номінації: конкурс малюнків до творів Шевченка та сучасний ‑ конкурс презентацій до творів Шевченка.

Результати цих творчих змагань представлені на цьому Сайті в розділі “Оголошення”.

Твори переможців у різних номінаціях були відібрані для підсумкових гала-концертів. Вони відбулися окремо для кожного курсу в період з 11-го по 13-го березня. Всі концерти пройшли в дуже гарній, сердечній обстановці.

Однак, цьогорічні ювілейні відзначення мали ще дві суттєві особливості. Обидві вони зв’язані з ініціативами учительки української мови та літератури пані Вихор Ганни Михайлівни.

Впродовж кількох тижнів гурт ліцеїстів під її орудою працював над виставою за п’єсою Шевченка “Назар Стодоля”. В цей задум було вкладено багато праці і любові. Артисти передивилися однойменну виставу в обласному театрі, відеозаписи інших аматорських постановок. Результати клопіткої праці були продемонстровані в п’ятницю, 21-го березня. На виставу прийшли не лише ліцеїсти та вчителі, але й чимало батьків. В зв’язку з обмеженою кількістю місць в актовому залі вхід на виставу здійснювався за запрошеннями.

Однак ця постановка не стала завершальним акордом Кобзаревого ювілею. Це й не випадково. Як відомо ЮНЕСКО оголосила цілий Шевченківський рік. Рік тому, в травні 2013 ‑ народжувалися ескізи “Шевченкових” футболок. В травні 2014 року ‑ на щорічному головному святі нашого навчального закладу ‑ Дні ліцею буде представлено ювілейний збірник “У вінок Кобзареві”. В цій книжці опубліковані матеріали ліцейної Шевченкіани  від березня 1993 року до березня 2014 року. Сюди входять вірші ліцеїстів різних епох, кращі малюнки, що виставлялися на Шевченківські конкурси попередніх років, фотоматеріали мандрівок “Київ-Канів”, роздуми вчителів та ліцеїстів на тему “Шевченко в моєму житті.”

Появі збірника ліцей також завдячує вже згаданій Ганні Вихор та педагогу-організатору Оксані Буднік.

Примірники ювілейного ліцейного збірника будуть вручені учасникам художньої самодіяльності, ліцеїстам, які досягли найвищих досягнень у навчальній та суспільно-корисній праці.

Фотозвіт про відзначення Шевченкового ювілею у Фізико-технічному ліцеї представлений у розділі “Фотогалерея”.

Автор тексту ‑ Мирослав Янишівський

Автор фотографії ‑ Роман Смушак, ліцеїст групи Л-33.

Ви не маєте права лишати повідомлення