Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ- 2012

АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ- 2012

 

Лілія Шологон,  Олена Бойчук.

ліцеїстки  групи  Л-13

 

DSC 0461З давніх-давен з-поміж усіх найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим для молоді був день святого Андрія, 13 грудня. В цей, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті  на так званих великих вечорницях, влаштовуючи там різні забави.

У Фізико-технічному ліцеї це свято також дуже люблять. Особливо популярним і неформальним воно стало, коли його влаштування взяла на себе “Молода Українка” ‑ ліцейний осередок Всеукраїнської жіночої громадської організаці Союз українок.

DSC 0462Так було і цього року. Під вечір 12 грудня, після закінчення занять, щасливчики, котрі “дістали” запрошення  зібралися на справді феєричне дійство ‑ Андріївські вечорниці -2012.

За давнім звичаєм молодь збиралася у привітній хаті доброї господині. В ролі доброї господині була Наталя Олександрівна Куриндаш ‑ куратор “Молодої українки”, наставниця групи Л-24, відома також як головна фізичка ліцею. Привітною “хатою” стало наше ліцейне кафе відоме серед ліцеїстів під простою і милою серцю назвою “У пані Марії”.

DSC 0456Вечір почався “зустріччю” господині свята пані Наталі, її куми Оксани /Петращук О.П./ та сусідки Надії /Ткачівська Н.В./ Де-які фрази з їхніх кумедних діалогів надовго увійдуть в активну лексику ліцейної народної творчості. Наприклад, фраза куми: “Та щоб твої кури кіндерами неслися”.

 Після приємного початку на вечорниці почали збиратися “гості”. Гостями були ліцеїсти з усіх груп ліцею та вчителі.

Прихід гостей запам’ятався нам чудовими співами ліцеїстів, цікавими загадками, корисними порадами та старовинними повірями. 

DSC 0551Після привітань вечір продовжувався цікавими конкурсами. Дівчата проявили свою спритність та кмітливість у конкурсі з бубликами. Можна сказати, що цей конкурс був не з легких, адже хлопці намагалися завадити дівчатам, тобто різко підіймали або опускали палицю, на якій висіли бублики. Не менш цікавим був традиційний конкурс кусання Калити. Найсміливіші хлопці змогли скуштувати смачну Калиту, яку нам спекла господиня.

Завдяки Андріївським вечорницям ми змогли визначити, хто ж з парубків частіше допомагає мамі по господарству. У цьому нам допоміг конкурс, в якому хлопці з завязаними очима вказували, яка за спеція чи крупа знаходиться у посудині.

Після традиційних конкурсів нас частували справжніми українськими варениками з сирною начинкою Швидко спустілі тарілки засвідчили високу  якість вареників та гарні апетити гостей.

Після частування почався основний етап Андріївських вечорниць – дівчата починали ворожити.

DSC 0570Перше ворожіння було спрямоване на визначення професії майбутнього судженого. Участь у ньому взяло багато охочих. Дівчатам приносили піднос, на якому стояли перевернуті чашки. Під ними стояли речі, за якими і визначали професію. Комусь з ліцеїсток попався брусок - це означало , що майбутній чоловік ‑ будівельник. Хто обрав шматок паперу – у того чоловік буде багатим банкіром. Було видно, що усі були задоволені результатом.

Наступний конкурс визначав події майбутнього року. Тобто, ліцеїсти могли дізнатися, чим саме вони будуть займатися цілий рік. Хтось цілий рік вчитиметься, а когось зустріне любов.

Ці ворожіння подарували нашим дівчатам безліч емоцій. Вечір проходив захоплююче, супроводжуючись жартами та коментарями ліцеїстів. Кожен намагався розвеселити та зацікавити ліцейну родину.

DSC 0503Наприкінці вечора ми випили гарячого чаю та скуштували смачного печива. Кожен міг розслабитися та почувати себе неначе вдома. 

Заключним моментом свята стало ворожіння на сірниках. Кожному з нас роздали по два сірники. Ми, запаливши їх, з хвилюванням чекали результату. Адже, якщо запалені сірники схилялись один до одного, то це означало, закохані будуть разом. Якщо ж ні, то це означало , що слід шукати нову половинку.

Вечір пройшов незабутньо. Він подарував нам багато позитивних емоцій, розширив уявлення про народні звичаї.

DSC 0553Свято показало також, що народні звичаї, хоч і народилися в інші часи, можуть жити і в наші дні ‑ епоху глобалізації та інтернету. Головне, щоб підходити до них з любов’ю. Приклад цього ‑ наші Андріївські вечорниці 2012. Вони залишаться у пам’яті всіх його учасників.

Від імені учасників свята ми дуже вдячні всім, хто долучився до його організації і проведення. Найбільша подяка звичайно пані Куриндаш Н.О., котра є незмінним його організатором і натхненником впродовж багатьох років, дякуємо також вчителям, задіяним у святі ‑ пані Петращук О.П.,  Ткачівській Н.В. та Буднік О.Я.

DSC 05701Заслуговують великої вдячності наші дівчата-красуні з осередку Молода українка, завдяки яким свято було живим і неформальним‑

-з групи Л-11 ‑ Гоян Маряна, Григорук Наталія, Максимець Віта.

-з групи Л-13 ‑ Бойчук Олена, Дем’янець Роксолана,  Кузьмич Ксенія, Шологон Лілія, Трубенко Анастасія, Назарійчук Ольга, Захарук Юлія.

-з групи Л-21 ‑ Лазорів Наталія

-з групи Л-24 ‑ Баран Марія, Матушевська Ірина, Андрук Маряна,  Пасічник Єлизавета, Пігач Юлія,  Нагуляк Ірина, Овчар Інна, Яремчук Валентина, Кузенова Ельвіра Л-24.

-з групи Л-31 ‑ Дика Анастасія, Громадюк Галина, Савчук Ярина, Баліновська  Діана, Говзан Софія Л-31, Яцків Галина Л-31

 

Ну й окрема і особлива подяка пану директору ‑ Мирославу Янишівському. Погодьтеся, що без вареників та частувань, на які адміністрація виділила кошти, наша забава таки багато втратила б.

 

 

 

 

 

Ви не маєте права лишати повідомлення