Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Святий Миколай з Фізико-технічного

Святий Миколай

/з Фізико-технічного/ іде до сиріт

Карманська Христина.

Вчитель світової літератури,

голова осередку “Молода Просвіта”

Фізико-технічного ліцею

     mikola1Коли у прохолодну сніжну пору усі метушаться в пошуках подарунків, а на підвіконнях скляних вікон з’являються листівки до Святого Миколая, ми знаємо, що незабаром має трапитись маленьке диво. На нього щороку з особливим трепетом очікують мільйони дітей і дорослих. І хоч воно повторюється кожного року, багато століть, від того не стає менш загадковим і очікуваним.

     В такі дні особливо гостро усвідомлюєш, що поруч, в твоєму місті чи в твоєму краї, є діти, до яких це свято може не прийти. Це вихованці загальноосвітніх шкіл інтернатів для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та дитячих будинків.

     По різному складаються дитячі долі, різні дороги приводять їх у ці навчальні заклади.

    Звичайно, сучасні інтернатні заклади для таких дітей, це вже далеко не ті класичні бідні інтернати, до яких привикло наше суспільство. Принаймні в нашій області, це сучасні, заможні, добре укомплектовані заклади, де діти забезпечені всім необхідним. Без перебільшення можна сказати, що далеко не в кожній сім’ї діти мають таке матеріальне забезпечення, як в сучасному інтернаті на Прикарпатті…

     І все одно, як би добре не була забезпечена дитина в сиротинці, ніщо не може замінити великого чуда маленької людини – ночі Святого Миколая. Саме тому щороку Мальтійська Служба Допомоги та добродійна організація “Карітас-Івано-Франківськ” Української греко-католицької церкви проводять щорічну передсвяткову акцію “Святий Миколай іде до сиріт”.

    Від самих початків акції і до сьогоднішнього дня до неї завжди долучаються ліцеїсти Фізико-технічного ліцею. Для вихованців нашого ліцею участь в такій акції є справою честі. Це хоч і маленький, але конкретний, не книжний і не телевізійний, а власний прояв благодійності та милосердя, про які так багато говорять.

     Координують цю благородну добру справу члени ліцейного осередку “Молода просвіта” ВУТ “Просвіта”.

     Не можна без трепету, а не раз і без усмішки читати ті добрі, наївні дитячі листи до святого Миколая, які одержують молоді просвітяни в “Карітасі.”

   Звичайно, “ліцейний Святий Миколай” не завжди може принести дитині омріяного “Вольтрона”, “Трансформера” або ноутбук. Однак, в більшості випадків лист-мрія таки збувається і вихованець інтернату або дитячого будинку отримує індивідуальний подарунок на власне прохання.

     “Святий Миколай з Фізико-технічного” – це радість не лише адресатам, до яких він прийде з подарунком. Це також немала радість і для дарувальників.

     Формування святкового пакунки від групи є цілим ритуалом. При цьому ліцеїсти проявляють немало фантазії, винахідливості і дуже багато любові… Без перебільшення можна сказати – це велика робота дитячих душ.

     Наставники не нав’язують ліцеїстам свою думку, а тільки підказують як зробити краще, надати подарунку елементів дива. Це й зрозуміло, адже кожен з них по відношенні до рідних дітей та онуків у цю чарівну ніч також є втіленням великого небесного Добротворця.

     Ось і цього року, кожна група ліцеїстів Фізико-технічного ліцею підготовила подарунок для дітей сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Відповідно до кількості навчальних груп вийшло 11 святкових пакунків. За кілька днів до Святого Миколая подарунки були передані в “Карітас” для подальшого вручення відповідним адресатам.

     Осередок “Молода просвіта” щиро дякує всім ліцеїстам, котрі взяли участь в цій акції. Ми віримо, що подарована комусь радість обов’язково повернеться добром і для кожного її учасника.

     Дякуємо також дорослим, котрі підтримали акцію “Молодої просвіти” наставникам груп 1-го курсу О. Петращук, Н. Файчак, Н. Куриндаш, наставникам груп 2-го курсу Х. Карманській, І.Буник, О. Ланіці, О. Савчук, наставникам груп 3-го курсу І.Попадюк, Т.Бурді, Д.Шестаковій, Л.Янишівській, педагогу-організатору Буднік О.Я.

     Окрема подяка заступнику директора з навчально-виховної роботи пану Шарманському Б.Я., котрий традиційно щороку перевозить власним автомобілем святкові пакунки з ліцею в приміщення “Карітасу”.

mikola2

 

Ви не маєте права лишати повідомлення