Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Призова поїздка першокурсників “Львів-2014”

image001

Перший  навчальний рік у ліцеї був переповнений багатьма подіями, заходами, екскурсія.

Однією з найвизначніших стала призова поїздка ліцеїстів 1 курсу до одного з найкрасивіших міст України та Європи – міста Львова.

Поїздка тривала три дні. Першого дня нашу увагу привернув Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Перший камінь у підмурівок театру було закладено у червні 1897 року. Проектував і зводив театр відомий у Європі архітектор Зигмунт Горголевський – автор багатьох монументальних споруд у Польщі, Австрії  та Україні.

image003

Відкрився театр для глядача 4 жовтня 1900 р. Цього вечора в приміщенні театру відбувся показ прем’єри – лірико-драматичної опери "Янек" Б.Желенського – про життя карпатських верховинців. Провідну партію співав всесвітньовідомий український тенор Олександр Мишуга.

Наступного дня ми відвідали Личаківське кладовище. Це місце  має статус Національного історико-культурного заповідника. Воно відоме тим, що тут поховані видатні діячі історії, культури та релігії кількох народів - українського, польського, вірменського, австрійського. Зокрема тут знайшли вічний спочинок Іван Франко, Маркіян Шашкевич, Соломія Крушельницька, Станіслав Людкевич, Володимир Барвінський, Марійка Підгірянка, Григір Тютюнник, Володимир Івасюк.

Тут спочиває також Президент Західно-української народної республіки Євген Петрушевич, українські січові стрільці, видатні діячі визвольної боротьби українців за Незалежність. На жаль, віднедавна, тут на Полі почесних поховань  спочивають і герої Небесної сотні зі Львова та області.

image005

Другий день перебування у Львові пам’ятний екскурсією на Високий замок. Від самого замку майже нічого не залишилось, однак на його місці руками полонених гайдамаків у 18-ому столітті насипаний високий курган. Вигляд міста з висоти цієї пам’ятки просто вражаючий.

Третього дня ми побували у самому центрі Львова. Нашу увагу привернув недавно організований Молитовний майдан. У зв’язку з останніми подіями в Україні, тут щогодини збираються до молитви за долю нашої держави. Також у цьому місці можна вшанувати пам’ять всіх загиблих на Майдані в Києві.

Це ще далеко не всі відвідані нами місця. Окрім театру, Личаківського кладовища та молитовного майдану ми відвідали будинок-Домініканський собор, музей зброї “Арсенал”, будинок-музей Івана Франка та будинок-музей Михайла Грушевського. Було цікаво дізнатися, що їхні будинки стояли поруч, що ці два великі українці були не тільки побратимами на ниві духовної праці, але й протягом багатьох років були добрими сусідами.

image007

Не можна також не згадати відвідання собору Святого Юра. Впродовж двох століть він був Патріаршим храмом для багатьох поколінь українців Галичини. Собор вражає своєю красою та досконалістю. В крипті собору поховані глави української греко-католицької церкви починаючи від початку 19 століття, зокрема блаженні митрополити Андрей Шептицький та Йосип Сліпий.

Загалом, поїздка у Львів стала дуже цікавою, пізнавальною. Кожен з нас неодмінно повинен побувати тут ще раз.

Учасники поїздки дякують її керівникам ‑ Б.Я. Шарманському, Т.В.Бурді, Л.П.Янишівській та Н.З.Кравчук за ці три неповторні дні у найкрасивішому місті нашої країни.

Окрема подяка - дирекції ліцею за цю чудову традицію призових поїздок. Напевно всі учасники поїздки “Львів-2014” схочуть попасти також на “Маківку-2015” /на другому курсі/ та на “Говерлу-2015” /на третьому курсі/.

 Винничук Сніжана, група Л-13,

Бельмега Марія, група Л-13

Фото ‑ Бельмега Марія, Л-13

image013 image011 image009

Ви не маєте права лишати повідомлення