Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Поїздка в Угринів та Нагуєвичі

  На поклін до великих  українців.

 

Бойчук Олена та Шологон Лілія

ліцеїстки групи Л-13 

     Давно стало неписаним правилом, що нові покоління ліцеїстів розпочинають своє навчання у Фізико-технічному ліцеї з відвідання рідних місць Степана Бандери та Івана Франка.
Не став винятком і набір ліцеїстів 2012 року. 22 вересня першокурсники ФТЛ здійснили свою першу ліцейну мандрівку. Це була незабутня подорож в село Старий Угринів Калуського району та село Нагуєвичі Дрогобицького району Львівської області..
     Як відомо – в Старому Угринові народився та провів свої дитячі роки провідник Організації українських націоналістів, видатний борець за незалежність нашої держави Степан Бандера. Село Нагуєвичі батьківщина великого Каменяра, видатного українського письменника та поета Івана Франка, ім’я якого носить наше місто.
     Подорож була сповнена безліччю нових емоцій, вражень та знайомств.
Спочатку ми відвідали меморіальний комплекс Степана Бандери. Комплекс включає величний пам’ятник провіднику ОУН, відновлений будинок священника Андрія Бандери, батька Степана, та сучасний музей.
     Красива сучасна споруда виконана в відповідно до найновіших архітектурних віянь. Вона гарно вписана в навколишній ландшафт та вражає уяву своєю красою та вишуканістю.

image001
     Цікавою була розповідь екскурсовода про життєвий шлях молодого Степана, його дитинство та юність. Вона захопила усіх без винятку. Ми, вражені його незламною душею, непереборним волею до боротьби за незалежність українського народу. Ми зрозуміли, що вклад Бандери в історію України є неоціненним. 
     Велике захоплення в ліцеїстів, особливо у членів національної скаутської організації “Пласт”, викликав прапор пластового куреня Степана-пластуна. Ця реліквія тридцятих років пройшла через неймовірні часові перипетії, її вберегли від польської офензиви, німецького гестапо та радянського КГБ. Здається, що вона і до сьогодні береже тепло рук юного Степанка.

     Наступною зупинкою в нашій мандрівці були Франкові Нагуєвичі, що на Львівщині. 
Ми побачили місця, де зростав великий письменник, побували у садибі Франків. Вона наповнена предметами щоденного вжитку мешканців бойківського села кінця XIX століття. Сама садиба оточена мальовничою природою, здається, що саме так виглядає рай на землі. Видається, що ти перенісся на якійсь машині часу на століття назад і десь поряд бігає маленький Іванко, а його батько створює у своїй кузні неперевершені ковальські витвори. Від особливої аури цього обійстя ніби перехоплювало подих.

 

     …А навпроти родинного обійстя Франків збудовано сучасний музей великого поета. 
Експозиці музею, звичайно, присвячена творчості та життєвому шляху Каменяра, його творчості, родині та нащадкам.
     Безперечно, кожен дізнався щось нове про таку видатну постать в історії українського народу. Після відвідин музею, ми підійшли до пам’ятника Франка та, доторкнувшись до нього, загадали бажання. Існує повір’я, що воно неодмінно здійсниться.

     Також ми пройшли “Франковою стежкою” та побували на “Поляні казок”. 
     Природа довколишніх місцин заворожує… Дерев’яні статуї, вирізьблені руками студентів Львівського інституту прикладного мистецтва, неначе оживають і ти потрапляєш у світ Франкових творів, бачиш їхніх персонажів, знайомишся з близькими людьми письменника.
Далі був вільний час: хтось пішов помилуватись природою лісу, хтось розглядав фігури, а хтось, ходячи по галявині наспівував різних пісень. Більшість хлопців почали грати цікаву гру, яка захопила всіх ліцеїстів.

image005
     Потім була вікторина “Життєвий шлях Івана Франка”. По двоє учасників з групи Л-11 і Л-13 та одна учасниця з Л-12 відповідали на запитання, підготовлені нашими наставницями. У результаті перемогла дружба, і це ще більше зблизило першокурсників.

     Повертаючись автобусом додому, ми були стомленими, але щасливими. Ця поїздка принесла нам багато нових знань та вражень. Тому ми дуже вдячні нашим наставницям, психологу, медсестрі, директору нашого, безумовно, найкращого в Україні, ліцею за цю поїздку.

     P.S. Перша подорож в ліцеї назавжди залишиться в наших серцях. І знаменно, що це була-мандрівка-поклін до рідних місць найбільших, на нашу думку, українців Галичини Степана Бандери та Івана Франка.
     Сподіваємося, що попереду нас чекають не менш цікаві поїздки.

Ви не маєте права лишати повідомлення