Навігація

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Тимків Ярина

Тимків  Ярина

 

 

 

 

Народилася 22 жовтня  2001 року в смт. Отинія, Коломийського району.

Ліцеїстка групи Л-2015-1.

Люблю писати прозу більше ніж вірші.

Проза дається легко, коли є натхнення.

До вашої уваги два прозові твори Ярини про сенс буття.

 

 

 

 

 

А живемо ми тільки спогадами...

Життя пройде, немов вода,

І відцвіте, немов вишнева гілка...

В житті одна помилка - не біда...

Біда, коли усе життя - помилка.

Ліна Костенко

У проміжках між митями вміщаються роки... Не бійтесь щось змінювати в своєму житті, бо ваші мрії залишаться мріями.

Життя воістину коротке і рідко трапляються ті, хто  насолоджується ним сповна та не розтрачає на марно. Решта усвідомлюють цінність життя перед смертю, будучи пенсіонером найпотаємнішим і, напевно, найбільш нездійсненним є бажання повернути молодість, зробити її яскравішою, прожити все ще раз, особливо, ті незабутні моменти, які залишаються знімками у нашій підсвідомості як найпрекрасніші миті з життя. Проте, як кажуть, краще пізно, ніж ніколи, усвідомити, що щось не так та пройнятись суттю життя.

Бо є й такі люди, які проживають ціле довге життя, так і не розуміючи його сенсу  та не відчуваючи експресивних емоцій, забувши хто вони не втілюють свої мрії чи бажання, керуються "треба", а не "хочу".

І всі ці люди живуть спогадами про минуле, мало хто з них живе теперішнім, чимало хто мріє про майбутнє.

А коли ж жити?

Отак і пройде враз ,здавалося б, велике життя, від якого залишаться лише невиразні спомини, і як усякі спомини, вони будуть далекі від істини.

Життя насправді дуже коротке. Давно відома істина.

Життя дано людям , щоб прожити, а не виживати, щоб хотіти, а не благати, щоб мріяти, любити, кохати, насолоджуватись.Треба ловити моменти, кайфувати, бути  енергійними. Не сумуйте! Все прийде. Ви відчуєте весь смак життя і все саме до вас прийде. Не шукайте щось усердно, воно знайде вас, як тільки ви  забудете про нього. Будьте життєрадісними, не засмучуйтесь. Життя не любить хронічних меланхоліків.

Робіть все для себе, але не будьте егоїстами. Не переживайте, в кінці все буде добре, якщо щось погано, значить це ще не кінець.

Пам'ятайте, що з кожним роком, місяцем, днем, годиною, хвилиною, секундою ваш годинник рухається, наближує до смерті. Задумайтесь про швидкоплинність життя та ваші можливості у ньому.

Встигніть здійснити свої мрії. Беріть від життя все. Крокуйте впевнено вперед!

Адже, як казала Ліна Костенко:

"Нам треба жити кожним днем.

Не ждать омріяної дати.

Горіть сьогоднішнім вогнем,

Бо "потім" може й не настати".

***

З журбою радість обнялась…

В сльозах, як в жемчугах, мій сміх.

І з дивним ранком ніч злилась,

І як мені розняти їх?!

 

В обіймах з радістю журба.

Одна летить, друга спиня…

І йде між ними боротьба,

І дужчий хто — не знаю я…

      О.Олесь

Дуже часто більшість людей знаходять сенс життя у малих дрібницях, які, насправді, не потрібні їм. Вони не оцінюють справжнього, того єдиного смаку повноцінного існування.

А все це через емоції, які просто захоплюють нас бурхливими припливами та несуть то високо в небо, то кидають вплав. Ми розуміємо, що все проходить, проте багато людей слабкі морально і не можуть опанувати себе . А підсвідомість шепоче:" Ти повинен це пережити , просто мусиш".

Часто ми розчаровуємось через щось незначне, а цього"щось" в житті є надто багато, щоб хнюпитись через кожну перешкоду та невдачу.

Інколи навіть самі створюємо собі проблеми. Навіть не інколи, а часто. Тому що кожна особистість страждає своїм гаданням та рідко передбачає істинну суть питання, що виникло.

І часто в нас "обіймається радість з журбою". Вони змінюються одна за одною, як мінлива погода. То мряка на душі, то сяйво в серці. Коли ми щасливі, то нас неможливо зупинити, коли зажурені, то не витягнеш жодного слова.

Понуреним, заглибленим у сум не помічається навколишній рух життя. Все стає буденним, неважливим, коли ти переймаєшся чимось одним - на все інше плювати...

Радісним, закоханим не відчувається навколишня швидкість життя. Все стає казковим, чарівним, коли розумієш, що щастя поруч - все інше навколо тебе стає найпрекраснішим в світі.

Запам'ятайте, що хвилини благополуччя цінніші аніж години печалі.

Хоча й наше життя схильне бути певною мірою тривожним, насиченим пригодами, незліченними випробуваннями, радійте кожній можливості, ставте нові цілі, твердо підкорюйте вершини. Бо найлегше понуритись у журбу, проте важче її перетворити на радість пройденого етапу.

Не варто намагатися позбутися спогадів, треба навчитися жити з ними.

Погодьтесь, нам всім не вистачає трохи божевілля.