Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Літні новини з Фізико-технічного. Англомовний табір

“English Summer School”-  англомовний табір-2017.

З 19-го по 27 червня у ліцеї працював літній англомовний табір “English Summer School”. 

Ініціаторами цьогорічного англомовного таборування були колишні випускники ліцею, об’єднані у “Фонд випускників України”. Значна частина з них живе за кордоном і вважає, що без знання англійської стати успішним у нинішньому світі неможливо.

Тренерами табору були учителі англійської мови ліцею Світлана Онисько, Світлана Нагуляк та Віра Боса. 

“Фонд випускників” не лише ініціював проведення табору-школи, але й профінансував придбання продуктів для харчування учасників табору. Таким чином слухачі табору з числа іногородніх ліцеїстів були забезпечені трьох разовим харчування, слухачі з числа міських дітей – кавою-брейк та гарячим обідом.

“English Summer School” викликав великий інтерес серед ліцеїстів. Для участі у таборі зголосилися 39 ліцеїстів другого курсу. Слухачі табору з числа іногородніх ліцеїстів проживали у гуртожитку.

Робота у таборі зовсім не була продовженням аудиторних занять з англійської мови. Метою роботи школи-табору було спонукання до живого спілкування англійською мовою. Та й форми роботи були не зовсім традиційними – зустрічі із волонтером, інтерактивні ігри, перегляд англомовних фільмів, робота в бібліотеці літератури іноземними мовами, квест “США-Канада-Україна”.

Особливий інтерес викликало спілкування із лікарем Френком із Сполучених Штатів. Його енциклопедичні знання давали змогу вправлятися у розмовній лексиці на дуже різноманітні теми.

Завдяки високій кваліфікації наших учителів та волонтера на період роботи табору вдалося створити справжній англомовний острівець в українському морі. За свідченням працівників ближнього продуктового магазину, учасники табору і там продовжували говорити, а значить і думати, англійською.

Робота англомовного табору – не єдина форма залучення десятикласників до навчально-пізнавальних занять підчас літніх канікул. Перед тим – з 6-го по 16-го червня проводилася краєзнавча практика ліцеїстів.

Ось відгук про роботу літньої школи однієї з ліцеїсток, Романюк Людмили,  яка була її учасницею.

Після того як відлунали останні пісні краєзначої практики “Бистриця-2017” у нас знову випала нагода з’явитися в  стінах ліцею.

…Літо вже розгорнуло свої обійми, і на вулиці +30, ми одягаємо на себе якнайменше одягу і, можливо, окуляри, якщо вони до лиця, ховаємось від сонця в тіні дерев і будинків. Пришвидшуємо крок, щоб не запізнитись в EnglishSummerSchool .

Чесно кажучи з першого з дня, ми були легкому в шоці. Адже кожне слово адресоване в нашу сторону було англійською мовою. Очі в паніці шукали двері, де написано Вихід, але все виявилось куди простіше, ніж здавалось спочатку.

Слова, слова, слова, жодних зошитів, конспектів.  Все що нам було потрібно - це говорити. Звісно, спочатку ми боялись,  нам було не зручно, ми непокоїлись про узгодження часів і граматику, але через деякий час нас неможливо  було змусити замовкнути.

До нас приїхав Френк, лікар із Сполучених Штатів. До того моменту, поки ми спілкувались з нашими викладачами, ми були впевнені, що вони зрозуміють нас навіть рідною мовою. А тут раптом - справжній американець.  Френк виявився людиною, яка здатна поспілкуватися на будь-які теми.  Попри мовний бар’єр, ми швидко знайшли з ним спільну мову.  Говорили ми про все на світі, про роботу, про навчання, про моральні принципи, про IT-технології. Це було як спілкування між двома давніми приятелями, за виключенням того, що нас було понад 30. Що далі бігли дні, то менше ми помічали що розмовляємо не воєю рідною мовою, ми заходили в “Зорепад” і казали «Two ice -creams and these cookies, please», а коли задзвонить телефон, ми підіймали трубку і казали «I am listening».

Декілька цих чисел, які пролетіли в календарі, дали нам перш за все впевненість, вбили наш страх розмовляти англійською. Нехай ми робимо помилки, нехай наше the, though  and  thirty не має належної вимови - тепер ми будемо говорити, і ви не змусите нас замовкнути.

Здавалося б, попереду така річ, як ЗНО з англійської мови, і в кожного, напевно при думці про нього проходять легенькі мурашки переживань по шкірі. Та що там маленькі, велетенські мурахи, які їдять людську плоть сотнями залазять під шкіру, при думці про всі ці іспити. Але тут можна бути впевненими, що в цих стінах, в цих аудиторіях, на коридорах, і  по тій стороні  телефону знайдуться люди, які допоможуть, підкажуть, і витрясуть з кожного його страх перед невдачами.

Дякуємо, нашим найдорожчим викладачам,  за те, що підтримуєте нас, за те, що Ви є.

Дякую нашим старшим друзям з Фонду випускників”, без яких наша 10-денна англомовна тусовка просто би не відбулася…

P.S.  1000 цьомчиків  для всіх,  хто був частиною “EnglishSummerSchool”.

Світлана Нагуляк

Учитель англійської мови,

тренер англомовного табору