Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

11 грудня 2015 р.

 у фізико-технічному ліцеї відбулися традиційні Андріївські вечорниці.

У пятницю 11 грудня, о 14:30 в приміщенні актового залу ліцею відбувся захід під назвоюАндріївські вечорниці. Цей захід колись проводився у ліцеї, але деякий час не було такої можливості. І от саме цього року традицію відновили.

 Ліцейний осередок Молода українка, а саме ліцеїсти групи Л-13 та Л-23 під керівництвом куратора осередку Куриндаш Наталії Олександрівни організували такий цікавий захід.

 На захід були запрошені ліцеїсти усіх груп, і для кожної стояв окремий столик.

Декілька вступних слів про свято розповіли нам ліцеїстки групи Л-23 Нагорняк Анна та Комарин Вікторія.

Одна з найперших сценок була зіграна нашими чудовими вчителями та істинними жінками (це дійсно можна було помітити під час їхнього діалогу) – Куриндаш Наталією Олександрівною, Петращук Оксаною Петрівною та Файчак Ніною Георгіївною.

Продовжили наш захід ліцеїсти групи Л-13 та Л-23 зі своїми колоритними сценками. Було цікаво спостерігати, як колись відбувалися вечорниці, як молоді юнаки та дівчата приходили в гості, просилися до господині додому. Це дійство повернуло нас у минуле нашого народу, показало його традиції, звичаї та розваги.

Яке ж свято без пісні?! Отож і на нашому лунали українські народні пісні, такі якІз сиром пироги, “”.

На вечорницях обовязковими є гадання. Для цього ж всі і збираються. От і наші дівчатка вирішили собі погадати на свою долю, на коханого та на майбутнє.  Гадали на тарілочках, та свічках, на папірцях. Було весело бачити, з яким натхненням дівчата свічку капають або тарілочку вибирають.

Для кожної групи Наталія Олександрівна підготували аркуш картону, клей та крупи. Протягом 10 хвилин кожен столик робив свій оберіг. Опісля пояснювали його значення. Вийшли досить цікаві роботи. Кожна група цей оберіг забрала собі в аудиторії і ці чудодійні саморобки їх тепер оберігають.

Також гостям роздали запитання, а потім по черзі кожен відповідав. Чесно скажу, дуже багато нового дізналася про нашу культуру та побут.

Які ж це вечорниці, та й без вареників? Справжня господиня цього свята, Наталія Олександрівна, пригостила всіх гостей смачними варениками. Зі свята голодним не пішов ніхто.

На завершення всі смакували теплим чаєм з печивом, розмовляли про те чудове дійство та враження від Андріївських вечорниць.

Комарин Вікторія,

Ліцеїстка групи Л-23

Прес-служба ліцею