Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

9 грудня 2014 р

У ліцеї відбулася зустріч ліцеїстів випускного курсу з кадровими офіцерами Збройних Сил України

Не розчаровуйсь в Україні,

Вона свята, а грішні – ми

В її недолі часто винні

Її ж бо дочки і сини.

Не розчаровуйсь в Україна,

Ідеї волі певним будь,

Бо тільки той є справжнім сином,

Хто вміє неньку захистить.

Зі слів ведучих.

9-го грудня, у вівторок, на відзначення 23-ої річниці створення сучасних Збройних Сил України у ліцеї було проведено зустріч з діючими офіцерами Збройних Сил. Серед них були:

·     Підполковник Станицький Андрій Ігорович, начальник навчальної частини кафедри військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу;

·        Капітан Ткачук Василь Васильович, учасник АТО в складі 25 Житомирської аеромобільно-десантної бригади;

·        Старший лейтенант Римарович Ярослав Вікторович, льотчик ескадрильї 2 авіаційної ланки;

·      Курсант Царук Ярослав Володимирович, курсант кафедри військової підготовки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу .

Свято відкрив директор ліцею М. Янишівський. Він нагадав що пошанування українських військових формувань є постійною традицією Фізико-технічного ліцею. До цього часу ліцеїсти відвідали місця бойової слави попередніх поколінь українських воїнів:

княжих дружинників давньої української держави /скали Довбуша/;

козаків полковника Кривоноса /високий замок у Львові, де-які групи - Берестечко/;

карпатських опришків /г. Довбушанка, скали довбуша/;

Українських січових стрільців /г.Ключ та г. Маківка/;

Української Галицької Армії /Личаківське кладовище у Львові та Меморіальний сквер в Івано-Франківську;

Української Повстанської Армії /урочище Табори, г. Березовачка/.

Знайомство із сучасною Українською армією проводиться найпізніше - на третьому курсі. Саме цей день настав сьогодні для ліцеїстів випускного курсу.

Після промови директора відбулося нагородження переможців змагань ліцею зі стрільби. Вони були нагороджені грамотами та подарунками. Вручаючи нагороди, учитель захисту Вітчизни капітан В. Атаманчук звернув увагу, що другий рік поспіль призером таких змагань серед учителів та працівників є наш директор, капітан запасу  М.Янишівський.

Переможцям змагань ліцейний хор подарував пісню “Гей, там на горі Січ іде”.

Ведучі зустрічі, нагадали, що шлях до утворення та формування сучасної української армії був такий же непростий, як і становлення самостійної держави України.

Для присутніх прозвучала пісня “Там під Львівським замком” у виконанні Критовича Богдана.

Капітан В.Ткачук згадав і про сьогоднішню складну ситуацію в нашій державі, про тих хлопців, які стали героями і зі зброєю в руках захищають крихкий східний кордон України. Згадано про лікарів, які в мирний час повертають з того світу поранених в АТО та волонтерів, що з доброї волі підставили свої плечі для допомоги нашій армії.

Ліцейний хор виконав ще одну пісню - “Повіяв вітер степовий”. Завершив короткий концерт виступ хореографічної групи Л-22 ‑ “танець з прапором”.

Після вступного концерту відбулося ток-шоу з гостями.  Військові ділилися спогадами про дитинство, життя військового та про власні сім’ї. Всі виступаючі запевнили, що ніколи не шкодували за своїм важким життєвим вибором.

Гості запевнили також, що сьогоднішні українські військові здатні зупинити агресора і відновити мир  у нашій країні.

Також ми мали можливість задати військовим запитання та почути на них відповідь.

Підполковник А. Станицький детально зупинився на роботі кафедри військової підготовки ІФНТУНГ. Після цікавого діалогу ми переглянули відео ролик про названу кафедр.

На закінчення свята ліцейний хор виконав пісню “За Україну”. На знак пошани та розуміння найкрасивіші дівчата третього курсу подарували нашим гостям квіти.

Завершилося свято виконанням Молитви за Україну /“Боже, великий, єдиний”/. Її співали разом не лише ліцеїсти, але й гості та учителі.

Комарин Вікторія.

Прес-служба ліцею,

Група Л-13