Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

2008.01.31 Газета "Експрес"

ПРЕМІЯ ВІД ПАРЛАМЕНТУ

Математику із 27-річним педагогічним

стажем вручать 20 тисяч гривень

    Викладач математики обласної спеціалізованої школи-інтернату “Фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу” Ірина Попадюк отримала премію Верховної Ради України за особливі успіхи у навчанні й вихованні учнів. Як працює найкращий вчитель математики Прикарпаття, які має досягнення? Про це у розмові з педагогом. 

     “Відзначення мене такою високою нагородою стало справжньоб несподіванкою, - каже Ірина Попадюк. – Про це я дізналася від представників преси. Чесно кажучи, на конкурс я особливої уваги не звернула, оскільки організовували його ще за каденції попередньої Верховної Ради 

     - За що ж вас нагородили? 

    - Чимало моїх учнів стали переможцями математичних олімпіад та конкурсів. Я була першою в області, хто зацікавився всеукраїнськими змаганнями учнів з математики, першою стала читати газету “Математика в школі” і написала туди статтю. Пізніше дізналася про Малу академію наук і спробувала разом з учнем (нині він навчається на факультеті “Ядерна фізика” у Київському університеті) написати спеціальне завдання, за результатами якого він отримав третє місце на Всеукраїнській олімпіаді з математики. Наступного року я теж підготувала конкурсанта. Ще через рік моя вихованка здобула третє місце на олімпіаді МАН. 

Ще один мій учень мав високі нагороди минулого року – друге і третє місця. Тож торік я підготувала трьох призерів Всеукраїнських змагань – вперше в області. Загалом усі мої вихованці-призери стали студентами престижних вищих навчальних закладів України.

     - Чи важко готувати учнів до математичних змагань? 

    - Досить непросто підготувати саме завдання для учня. Воно має бути новим, доступним і водночас непростим. Саме сукупність практичних і теоретичних знань оцінюється комісією. Математика – це важка праця, безперервне осмислення. Щоразу треба підвищувати свій фахований рівень, адже з мудрими дітьми важко працювати, вони ставлять каверзні запитання, на які треба бути готовим відповісти. 

     - Чи давно ви вчителюєте? 

    - Мій педагогічний стаж немалий – 27 років. Уже 13 років працюю в цьому ліцеї. До того викладала в Тисменицькому, Долинському районах, у Долині. Саме там була одним із організаторів першх ліцеїв. 

    Приємно, коли твою працю оцінюють. Я нагороджена грамотою Міністерства освіти і науки та грамотою ОДА як найкращий педагог області. За успіхи в підготовці переможців і призерів олімпіад маю і матеріальне заохочення – доплату до зарплати від 20 до 50 відсотків. Цього року мала 30 відсотків. 

Наталя ПАЛІЙ

Ви не маєте права лишати повідомлення