Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

1993.02.12 Газета "Західний кур'єр"

НЕ ЛИШЕ ПРЯНИКОМ, АЛЕ Й “БАТОГОМ”

ЗАОХОЧУЮТЬ ЛІЦЕЇСТІВ ДО УСПІШНОГО НАВЧАННЯ

Про те, як започатковувався Івано-Франківський фізико-технічний ліцей, ми вже якось розповідали. І ось минув перший семестр. Чи може тепер кожен ліцеїст з твердим переконанням сказати: “Я стану інженером”? Директор ліцею пан Янишівський вважає:

- Ми раді констатувати такий факт: 95 відсотків ліцеїстів можна вважати потенційними студентами. Результати першого семестру це підтверджують. Звичайно, мова не йде про суцільні відмінні оцінки, адже умови у нас надто високі, але гарт, необхідний для дальшого поступу, ліцеїсти отримали. Та й рівень їх знань у цілому непоганий. Наприклад, наш Микола Кириченко зайняв друге місце на обласній фізичній олімпіаді, а на такий результат здатні й інші ліцеїсти.

Разом з тим підсумки першого семестру спонукали педагогів звернути пильну увагу на індивідуальне навчання, задля чого в ліцеї вдалися до поділу на дві підгрупи – кожна з них налічує лише 16 осіб.

- Вважаємо, що це – найдоцільніша форма – каже директор. – Більше того, маємо намір окремо виділити ще й, так би мовити, супергрупу, з якої можна було б щороку бодай одного випускника рекомендувати на навчання в Києво-Могилянській академії.

Проте, як вияснилося, переважна більшість ліцеїстів-першокурсників прагне потрапити на факультети зовнішньоекономічного профілю. І дирекція, викладацький колектив не перечать юним, навпаки, прагнуть ще більше “підігріти” їх інтерес.

Не лише пряником, але й… “батогом” заохочують ліцеїстів до успішного навчання. Незважаючи на те, що всі вони пройшли конкурс при всупі, сьогодні в ліцеї налічується ще 9 чоловік, принятих понад ліміт. Отож, пильнуватися від двійки треба постійно – і до пізньої ночі світяться вікна в гуртожитку. А куди дінешся – не дуже хочеться бути виключеним з ліцею і вигнаним “на село”…

Реальні можливості самореалізуватись надають юним цікаві, емоційні заходи, що проводяться в ліцеї. Багато з них проявили свої непересічні здібності й під час урочистої посвяти, і на вечорі з нагоди ювілею Богдана Лепкого, а також, звичайно, у зимові свята.

Надовго залишиться в пам’яті відзначення Миколая: одинадцятеро дітей, перебраних, “як бабуся знає”, обійшли з піснею “Ой, хто-хто Миколая любить” десятки аудиторій, у січневій коляді. Тепла струмина народного джерела зігріла устояні бетони, розворушила спомини…

А зустріч з молодими американцями?..“Ми приємно вражені побаченим і почутим”, - сказала одна із заокеанських гостей на прощання з учнями фізико-технічного ліцею. Може, саме після цих відвідин дирекція запланувала влаштувати з допомогою шефів з інституту нафти і газу та “родонівців” англомовний табір у горах? Там, в урочищі Глибокім, учні зможуть побувати в реставрованому бункері полковника Роберта, поблизу Витвиці знаходиться садиба пана Сельського, доброго друга Івана Франка. Рукою подати до Гошева…Тож кажуть, що як тільки буде вирішено питання про оплату праці вихователів, літо ліцеїстів обіцяє бути дуже цікавим.

А поки що вони діляться враженнями від підсумкової сесії, лекційної. На неї було запрошено професора Володимира Грабовецького з його історичним опришківським топірцем, Ярослава Дорошенка зі своїми поетичними ужинками, Володимира Попова з викладом точки зору біології на істину життя, Івана Климишина з його осмисленням псалмів на фоні краху теорії еволюції, а ще запрошенням заглянути в “таємничу безодню Всесвіту”…

Безперечно, не одними райдужними тонами змальоване життя навчального закладу. Гостротою є проблема приміщення. Чи буде двозмінне навчання? – так зараз стоїть питання. Воно ще не вирішене, але докладаються усі зусилля, аби уникнути цього. Зі 109 учнів ліцею майже половина проживає в гуртожитку. На харчування їх виділено по 100 карбованців на день, сиротам – 200…

Поки своє самовираження в умовах ринку переважна більшість молодих людей пов’язує зі сферою перезподілу, реалізацією можливості “робити гроші”, івано-франківські ліцеїсти прагнуть осягнути новітні досягнення науково-технічного прогресу. Бо вірять, саме тут б’ють життєдайні джерела.

  

Віра БАГІРОВА,

 

Член спілки письменників України.

 

Ви не маєте права лишати повідомлення