Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Львівська обсерваторія

По карті не пізнати України

/Навчальна екскурсія груп Л-31 та Л-34 

в астрономічну обсерваторію Львівського

національного університету імені Івана Франка/

Діана Баліновська,

ліцеїстка групи Л-31

«По карті не пізнати України…» Цим девізом уже багато років керуються наші викладачі та ліцеїсти. А й справді, те що в атласі позначено маленькою цяточкою, у житті виявляється прекрасним містом чи недосяжною вершиною.

У багатьох може скластися враження, що у Фізико-технічному ліцеї, діти тільки те і роблять, що гризуть граніт науки і зовсім не відпочивають. Але це не так!

 ab001

У нашому ліцейному житті є дуже багато цікавого та незабутнього. Наприклад, щорічні краєзнавчі поїздки та навчальні екскурсії за межі нашого міста.

Так, вже цього навчального року, наші третьокурсники, попри свою зайнятість за підготовкою до ЗНО, встигли побувати у мальовничому місті Лева та зійти на найвищу вершину України – Говерлу. І знову привезли звідти не тільки багато нових вражень та емоцій, але й набралися нових знань.

Першим для наших третьокурсників на цілих три дні доброзичливо відкрило свої двері старовинне місто Львів.

За доброю ліцейною традицією, приїхавши на нове місце, найперше ми відвідуємо місцевий храм. У Львові ним став Собор Святого Юра – велична споруда, яка є головною святинею для кількох мільйонів українських греко-католиків, в першу чергу наших земляків.

 ab003Першим пунктом нашої мандрівки у Львові стала Ратуша, адже усім дуже кортіло детально роздивитись, що ж собою представляє це чарівне місто. Видершись на висоту 65 метрів (408 сходинок), трішки стомлені, але щасливі ліцеїсти захоплено порозкривали роти і повитягали фотоапарати. 

Ратуша виявилась прекрасним місцем у Львові, де відкривається вражаюча панорама як старої, так і нової частини міста.

 

 

Головною метою нашої поїздки була екскурсія в Астрономічну обсерваторію Львівського національного університету ім. Івана Франка. Саме там ми мали рідкісну можли-вість споглядати нічне львівське небо через об’єктив потужного телескопа. Нам розповіли дуже багато цікавих і пізнавальних речей про зорі, планети, галактики. Аж не вірилось, що ми є частинкою такого грандіозного і досконалого світу.

ab005Наступного дня ми відвідали Личаківське кладовище, де віддали шану спочилим там визначним діячам української історії та культури і, насамперед ‑ великому Каменяреві, ім’я якого носить наше місто.

Ліцеїсти відвідали також військовий меморіал воїнів Української Галицької Армії та польські військові поховання з часів українсько-польської війни 1918-1919 року..

Важливе місце у нашій поїздці відігравав також спільний похід до Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької. Там ми мали змогу насолоджуватися майстерною грою акторів в опері «Запорожець за Дунаєм».

ab007В кінці такого насиченого дня у нас залишалось кілька вільних годин для того, щоб погуляти Львовом. За щасливим збігом саме в час нашого перебування в цьому славетному місті, там проводилось шосте Львівське міське свято кави – «На Каву до Львова- 2012» . Повсюди нас переслідував аромат запашної кави та солодощів, переповнені сувенірні лавки та привітні посмішки львів’ян. 

По закручених вуличках ми завзято досліджували усі таємниці старого міста і вдосталь нагулявшись повернулися, змучені, але щасливі, до нашого хостелу,розуміючи, що хоча в нас ще й будуть спільні ліцейні мандрівки, але пам'ять про цю ще довго жеврітиме у наших серцях.

Попереду нас чекала «Говерла-2012» з новими враженнями і приємними емоціями,сходженнями та перемогами. Та це вже зовсім інша історія…

ab009

Ви не маєте права лишати повідомлення