Навігація

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Бурмай Аліна Олександрівна. Сxід сонця.

Burmay

 

Бурмай Аліна  

 

Колишня ліцеїстка. В ліцеї навчалась протягом 2013-2016 рр. у групі, де наставницею була Бурда Т.В. Тепер навчається у КНУ ім. Тараса Шевченка на фізичному факультеті на спеціальності астрономія. Любить зорі , дітей і хороші книги.  Вірить у те , що мріям властиво здійснюватись. До вашої уваги твір, який посів призове місце у конкурсі «Спогад про літо-2015»

 

 

  

 Схід сонця

 

Літо в сім'ї Крамарчуків проходило у невтомній праці. Так як сім'я жила віднедавна у селі, то роботи було багато. Крамарчуки вирішили переїхати подалі від галасливого міста заради своєї донечки Насті. Їй було лише дев'ять рочків і вона втрачала зір... Батьки виявили це коли, їй було уже чотири рочки. У цей час дитина активно розвивається і задає батькам труднощів. Настин тато, Іван, коли грався з нею, кинув їй м'ячик, проте дівчинка й оком не повела, хоча він пролетів біля неї. Іван трохи занепокоївся і почав спостерігати за донечкою. Щоразу, коли він простягав до неї руки, не говорячи і не створюючи жодних звуків, Настя не реагувала. Батьки страшенно занепокоїлися і кинулись водити дівчинку до усіх можливих лікарів. Вона дійсно не бачила абсолютно нічого. Це було великим шоком для сім'ї. Насті робили декілька операцій, проте це нічого не дало. Тож у батьків не залишилося вибору, крім того, щоб прийняти це.

 

Настя росла здоровою, вродливою і талановитою дитиною. Якби не її очі, то можна було цілком запевнити, що вона здорова. На диво дівчинка була рухливою, цікавилася усім навколо, але пізнавала світ завдяки підвищеній чутливості слуху і дотику. Ще у початкових класах у неї виявили талант до малювання. Здавалося, як дівчинка може малювати, коли зовсім нічого не бачить. Але вона малювала, і малювала так, що живописець, який глянув на картину, впевнено сказав, що вона належить людині, яка декілька років практикується у цій сфері.

 

Найбільше Настя любила зображувати літо. Одного разу матір зайшла у її кімнату і побачила полотно, на якому яснів захід сонця. Картина зачаровувала, вона була неначе живою. Як дівчинка намалювала це, адже вона ніколи його не бачила? У матері від цієї думки виступили сльози на очах. Чи настане колись день, коли її донечка зможе побачити сонце на власні очі?

Батьки розпитували всіх лікарів, шукали хоч якусь рятівну соломинку, яка дасть крихітну надію на те, що дівчинка буде бачити, хоч грішки. І вони таки знайшли цю соломинку: у Німеччині могли (робити таку операцію, але коштувала вона великих грошей. У батька з'явилася ідея зробити виставку картин Насті. Спочатку дівчинка була проти: вона не бачила своїх картин і взагалі дуже сумнівалася, що вони можуть комусь сподобатись. Але на кону був шанс бачити. А Настя про це лише мріяла.

 

Виставку планували відкрити через три місяці, якраз після завершення літніх канікул. Маленька художниця мала створити за літо багато художніх робіт. Вона любила сидіти у своїй кімнаті і малювати все, що прийде їй на думку.

 

За один місяць дівчинка написала з десяток картин. Літо було порою, коли творити було легко, усе неначе саме з'являється на папері.

 

Про намір батьків дізналися їхні односельчани і запропонували свою допомогу. Вони розклеїли оголошення про виставку і хотіли додати декілька своїх картин. Але Настя сказала, що вдячна їм, проте це зайве, вона хоче зробити все сама.

 

І ось настав день, коли усі витвори художниці постали перед очима людей. У центрі картин знаходилось полотно із зображенням заходу сонця. Настя дуже переживала, але її сподівання виправдала літня жінка, яка розповіла, що вона на своєму віку бачила чимало талановитих праць, проте ці вразили її своєї щирістю і майстерністю. Ця виставка отримала високу оцінку людей. Більшість картин було продано на превелику радість батьків і дівчинки.

 

Коштів, які вони зібрали, було вдосталь, щоб зробити операцію. Її зробили!

Вдома до Насті підійшов хлопчина і запитав, чи знає вона, що її ім'я з грецької перекладається як Воскресла.

 

Через місяць Настя сиділа за мольбертом і писала Схід Сонця. Художниця його бачила А до заходу було ще дуже далеко...