Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

AIESEC-2016

           AIESEC-2016

Світлана Нагуляк – учитель англійської мови

В період з 10-го по 12-го лютого 2016 року представники міжнародної організації студентських обмінів AIESEC провели інтерактивні заняття англійською мовою для ліцеїстів Фізико-технічного ліцею.

Членом команди AIESEC у цьому навчальному році стала випускниця ліцею Ольга Чернова, яка допомагала  налагодити контакт між ліцеїстами й студентами із Китаю та Туреччини. Саме культура цих країн стала темою обговорення.

Джіанг Сю Я приїхала до нас із КНР. Про цю людину можна сказати, що вона викликаєприхильнеставлення і симпатію. Дівчина є дуже комунікабельною і вміє зацікавити співрозмовників. Вона розповіла учням про символи і традиції своєї країни. Йшлося також про Велику китайську стіну, яка має понад 21 тисячу кілометрів та інші історичні місця цієї держави.

Виявляється, що цяо-цзи - китайські пельмені з черемшею схожі на українські вареники, але їх готують і на парі, і варять і також обсмажують. Чай у Китаї п’ють різних сортів: зелений, червоний, білий і жовтий.    

Увагу ліцеїстів привернув китайський національний одяг та театр.

Культуру Туреччини представили Юсуф Осан та Меліке Бюю. Турецькі студенти були веселими і жвавими. Вони розказали, що українська і турецька мови мають спільні слова: чай, шапка, інжир, лаваш та багато інших.

У цій крайні теж їдять щось на зразок українських голубців, але для їх приготування використовують листя винограду, а не капусту.

Туреччина славиться серед українців своїми курортами на Середземному морі і природними термальними джерелами Памуккале.

Як відомо столицею країни є Анкара, але Стамбул це найбільше місто Туреччини і Європи, п'яте місто світу за населенням. Це важливий морський порт, великий промисловий та культурний центр Туреччини, розташований на березі Босфору.

Ще однією історичною постаттю, що зближує Україну з Туреччиною – є Роксолана, наша землячка з Рогатина.

І хоча Чорне море розмежовує наші країни, ‑ живе спілкування між молоддю допомагає зрозуміти соціокультурні особливості життя наших народів.

         Можливість краще пізнати Китай  і Туреччину ліцеїсти отримали у рамкам міжнародного проекту студентських обмінів AIESEC. Як відомо, мовою спілкування AIESEC  є англійська. Отож, поглиблюйте свої знання і насолоджуйтеся живим спілкуванням.