Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Музей нафтопромислів Галичини і не тільки

Музей нафтопромислів Галичини

і не тільки…

Група Л-22, наставник О. Ланіца здійснила незвичайну  екскурсію. Ліцеїсти відвідали унікальний музей  у Надвірній та інші визначні околиці села Пасічна.

Осінні дні завжди манять людей бути ближчими до природи. Отож група Л-22 під керівництвом наставника О.Ланіци 10–11 жовтня здійснила незвичайну мандрівку Надвірнянщиною.

Головною метою мандрівки був Музей нафтопромислів Галичини. Він відкритий порівняно недавно і швидко став своєрідною візиткою  міста.

Ми дізналися про історію нафтогазової справи у нашому краї. Як виявилося, вона започаткувалася у селах у Слободі-Рунгурській на Коломийщині, та в Дрогобицько-Бориславському нафтовому регіоні. Зустріли ми тут і “старого знайомого” – Ігнація Лукасевича,  який у 1852 році винайшов метод одержання з нафти однієї із її складових ‑ гасу.

Навесні, під час призової поїздки до Львова, ми бачили скульптурне зображення цього винахідника. Скульптура знаходиться  на одній із вулиць Львова, біля колишньої аптеки Під золотою зіркою, у якій свого часу працював Лукасевич.

Наш наставник, Ольга Стефанівна, розповіла нам про ручне ударне буріння та перші бурові верстати з механічним приводом. Цікаво було бачити ці пристрої спочатку на макетах, а потім – у натуральну величину, у дворі музею

Не менший інтерес викликали і пристрої пристрої, за допомогою яких здійснюють видобуток та переробку нафти у сучасному світі.

Далі наша дорога пролягла попри руїни замку родини Куропатвів у селі Пнів.

Звідти ми поїхали на базу відпочинку Розтока.Тут ми провели два чудесні дні. Гірська річка, озеро з водою дивно – блакитного кольору, стрункі сосни…   І – друзі, з якими приємно спілкуватися, ганяти м’яча, накривати  столи для усієї групи. Ввечері батьки підготували для нас шашлик у колибі, а ми розпалили велику ватру. 

 

Ранок наступного дня зустрів нас цікавою зарядкою -  крім фізичних вправ ми виконували і вправи інтелектуальні : говорили одні одним компліменти, згадували столиці держав, вирішували приклади з математики.

Потім ми відвідали місцевий цвинтар та могилу хорунжої УСС Софії Галечко.

Особливо вразила нас природа перед самим від’їздом. Несподівано такого тихого теплого осіннього дня пішов …сніг. Це було настільки гарно, ми ніби перенеслися у казку…

Саме у ці хвилини згадалися слова Ліни Костенко:

                               Ой осінь, осінь, барви чудотворні!

                               Як журавлі кричать твої: - Курли!

                               Які минають люди неповторні!

                               Хоч би іще хоч трошки побули…

Творчий колектив групи Л-22