Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Утвердження загальнолюдських цінностей засобами літератури.

Шоста науково-практична конференція ліцеїстів з гуманітарних дисциплін.

Автор публікації ‑        Ольга Ланіца  учитель  історії , завідувач

                                      кафедри гуманітарних дисциплін ФТЛ

Автори фото –           Яцків Андрій, група Л-22,

Альошкін Геннадій, Л-12

XXI століття – час розквіту інноваційних технологій.

З одного боку  це Інтернет – безмежний об’єм необхідної  інформації, а з іншого – це прірва з серйозними наслідками для психіки навіть здорової людини. Однак, альтернативу цьому можна знайти. Це гуманна, добра література. Адже, де як не на прикладах позитивних героїв можна показати загальнолюдські цінності, вчитися в них доброти, чуйності, вірності, ввічливості, справедливості…

З приводу цих питань ліцеїсти Фізико-технічного ліцею мали можливість висловитись на науково-практичній конференції з гуманітарних наук, яка відбулася 19 лютого 2015 року. Це вже VI-а така конференція за роки існування ліцею.

Конференція розпочалась з вітального слова завідувача кафедри гуманітарних наук Ланіци О.С.  Після цього виступили учасники конференції.

Всього на суд журі було представлено 11 наукових робіт ліцеїстів.

Хочеться відзначити, що виступаючі працювали у кількох напрямках – українська та світова література, історія, християнська етика. Члени журі – Криль Г.В.,Зінчук О.М., Кравчук Н.З. Особливо слід відзначити у організації та проведенні конференції  голову журі Вихор А.М. Саме їй належить вибір теми та формату цього заходу.

Цікавими та глибокими були виступи ліцеїстів третього курсу. Це роботи : Самборського Юрія «Загальнолюдські цінності в творах Степана Пушика», Глинчак Наталії « Заглиблення у потаємні куточки жіночої душі у творах Марії Матіос», Водошняка Івана « Загальнолюдські цінності в літературі сучасних письменників обласного осередку Івано – Франківщини», Іваніцької Ліліани « Внесок письменників – дисидентів у формування загальнолюдських цінностей», Шологон Лілії « Людські цінності у романі – антиутопії «The Giver».

Вразили  членів журі роботи другокурсників. Рибчинчук Тетяна у цікавій формі подала « Життєві уроки роману Марії Матіос «Солодка Даруся». Ольга Ференчук роботою « Кайдашева сім’я» Івана Нечуя - Левицького– повість, у якій крізь сміх пробиваються сльози» перенесла слухачів у прекрасні Семигори, нагадала мальовничих та колоритних персонажів повісті.

Хочемо відзначити роботу Козунь Вікторії « У жодному слові не покривив почуттями. Поезії Івана Малковича». Ліцеїстка презентувала вдосконалене дослідження творчості нашого земляка

Слід відзначити також роботу із світової літератури Іванченка  Максима «Роберт Льюїс  Стівенсон « Вересковий трунок».Втілення в баладі подвигу в боротьбі за незалежність з іноземними загарбниками». Доповідач вдало поєднав історію та літературу, провів паралелі із сучасними подіями в Україні.

Вперше отримали досвід наукової роботи та участі у конференції і ліцеїсти першого курсу. Мороз Юрій підготував роботу « Скарлетт О’Хара  - улюблена героїня усіх поколінь, її сила, оптимізм і харизма». 

Утвердження християнських цінностей, християнського бачення світу  Тарасом Шевченком дослідив  Семкович Вадим у роботі “Християнське світобачення Т.Шевченка”.

Високу оцінку конференції дали і запрошені на неї ліцеїсти. Зокрема, Ольга Чернова, яка навчається у групі Л – 31, відзначила, що це – один із тих заходів, які є візитівкою навчального закладу. Хорошу підготовку та високий рівень доповідей оцінили також члени журі.

Доповіді учасників одержали високу оцінку членів журі. Конференція викликала nfrj; значний інтерес зі сторони ліцеїстів. Бажаючих послухати виступи учасників було значно більше, ніж поміщав актовий зал. Тож вхід на конференцію здійснювався за запрошеннями. Право одержати його здобули ті ліцеїсти, які впродовж попередніх семестрів проявили найбільший інтерес до гуманітарних та філософських питань.

За матеріалами конференції буде підготовлено спеціальний випуск науково-методичного збірника “Записки Фізико-технічного ліцею”.

Програма конференції.

1. Рибчинчук Тетяна, група Л-23. “Життєві уроки роману Марії Матіос «Солодка Даруся»”.

Науковий керівник роботи – Криль Г.В., учитель української мови та літератури.

2. Ференчук Ольга, група Л-23. “Кайдашева сім’я” Івана Нечуя-Левицького – повість, у якій крізь сміх пробиваються сльози”.

Науковий керівник роботи – Криль Г.В., учитель української мови та літератури.

3. Глинчак Наталія, група Л-32. “Заглиблення у потаємні куточки жіночої душі у творах Марії Матіос”.

Науковий керівник роботи – Вихор А.М., учитель української мови та літератури.

4. Козунь Вікторія, група Л-21. “У жодному слові не покривив почуттями. Поезії Івана Малковича”.

Науковий керівник роботи – Вихор А.М., учитель української мови та літератури.

5. Шологон Лілія,  група Л-33. “Людські цінності у романі-антиутопії «The Giver”.

Науковий керівник роботи – Онисько С.М., учитель англійської мови.

6. Водошняк Іван, група Л-31. “Загальнолюдські цінності в літературі сучасних письменників обласного осередку Івано-Франківщини”.

Науковий керівник роботи – Нижник О.О., учитель української мови та літератури, завідувач лабораторії Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

7. Самборський Юрій, група Л-31. “Загально-людські цінності в творах Степана Пушика”.

Науковий керівник роботи – Нижник О.О., учитель української мови та літератури, завідувач лабораторії Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

8. Семкович Вадим, група Л-12. “Християнське світобачення Тараса Шевченка”.

Науковий керівник роботи – Ланіца О.С., учитель історії, завідувач кафедри гуманітарних дисциплін.

9. Мороз Юрій, група Л-12. “Скарлетт О’Хара – улюблена героїня усіх поколінь, її сила, оптимізм і харизма”.

Науковий керівник роботи – Кравчук Н.З.  учитель англійської мови та світової літератури.

10. Іванченко Максим, група Л-22. “Роберт Льюїс  Стівенсон “Вересковий трунок”. Втілення в баладі подвигу в боротьбі за незалежність з іноземними загарбниками”.

Науковий керівник роботи – Зінчук О., учитель англійської мови та світової літератури.

11. Іваніцька Ліліана, група Л-31: “Внесок письменників-дисидентів у формування загальнолюдських цінностей”.

Науковий керівник роботи – Шестакова Д.Р., учитель історії.