Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Знайомство з таємницями Землі

 

 

Автори тексту:       Геннадій Альошкін, група Л-12,

Ольга Ланіца, наставник групи Л-12.

Автор фото             Геннадій Альошкін.

erde001

16 лютого 2015 року група Л-12 разом із наставником Ланіцою Ольгою Стефанівною відвідали Геологічний музей нашого базового Івано-Франківського національного університету нафти і газу. Ліцеїсти мали змогу переглянути цікаві колекції мінералів, серед яких – карбонати, силікати, самородки, оксиди, сульфіди.

Нас вразило те, що у колекції музею зібрані геологічні породи  з усього світу – тут є і камені з Латинської Америки, Північної Америки, Африки, Австралії, Європи. На прикладі представлених мінералів ми мали змогу уявити як формуються корисні копалини

erde003

В ході екскурсії нас ознайомили із фізичними властивостями корисних копалин – цьому присвячений не один стенд у музеї. Цікавими є синтетичні мінерали, які науковці виростили у лабораторіях.

Виявляється, колекція нашого Університету є однією з найкращих  в Європі, тож ліцеїсти поцікавились історією музею. Екскурсовод музею - пані Кривоножко Тетяна Анатоліївна розповіла нам про Юліана Медвецького (1845 – 1918), який у 1863 році заснував музей. За часів Австрії та Польщі музей діяв у приміщенні Львівської політехніки. У радянські часи колекцію привезли до тодішнього Станіслава. Тимчасово ця унікальна колекція перебувала у приміщенні  теперішнього Художнього музею. У 60 – х роках  минулого століття його перенесли у головний корпус тодішнього Інституту нафти і газу.

erde005

 На завершення екскурсії ми мали можливість побачити копії найбільших діамантів світу. Серед них і такі, які є у коронах монархів, ті, з якими пов’язано багато легенд, а також ті, які ніби - то втрачені…Можливо, саме серед нас знаходяться ті, кому вдасться їх віднайти…

 … За три ліцейні семестри ми побували уже в багатьох музей. Всі вони чимось цікаві і знамениті. Проте Геологічний музей – це щось зовсім інше… Такого ми ще не бачили.

erde011 erde007 erde009