Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Тиждень історії та правознавства-2014

У Фізико-технічному ліцеї відбувся тиждень історії та правознавства. Захід тривав в період з 11 по 14 березня.

image007

Гаслом тижня була латинська крилата фраза, що прийшла до нас ще з античних часів: “Nonscholae, sedvitaediscimus”. В перекладі на сучасну українську мову це значить: “Вчимося не для школи, а для життя”.

Першим заходом тижня був конкурс стіннівок. На жаль, до встановлення нових стендів, стіннівки прийшлося розміщати у закріплених за групами аудиторіях.

У вівторок, 11 березня, відбулися інтелектуальні змагання третьокурсників “Підбиваючи підсумки”. Ліцеїсти були представлені чотирма командами. На конкурсі звучали питання і з всесвітньої історії, з історії культури, з історії України та рідного краю.

image005

Переможцем стала команда групи Л-33 “Патріоти” /наставник О.Ланіца/. На другу сходинку піднялася команда групи Л-34 “Історики” /наставник О.Савчук/. Третє місце посіла команда групи Л-32 “Літописці історії” /наставник І.Буник/. Четвертими стали представники групи Л-31 “Пектораль” /наставник Х.Карманська/.

У четвер, 13 березня, відбувся історично-правовий марафон. Його учасниками були ліцеїсти 1-го курсу. В інтелектуальних змаганнях були представлені команди від кожної групи, а саме :

Група Л-11 ‑ команда “Патріоти”             капітан Данилюк Микола,

Група Л-12 ‑ команда “Кушнір і К”           капітан Кушнір Сергій ,

Група Л-13 ‑ команда “Правові історики”     капітан Тугай Ольга.

image003

Ведучим інтелектуального марафону виступив студент ІV – го курсу Прикарпатського університету Мірчук Олександр Володимирович. Разом з іншими студентами Олександр саме в цей період проходить педагогічну практику. Присутнім на заході був також доцент ПНУ Кочкін Ігор Тарасович, викладач археології, наставник майбутнього педагога.

Протягом всього марафону ліцеїсти демонстрували обізнаність з історії та правознавства. Оригінальний підхід до вирішення іронічно-юридичних ситуацій проявили капітани команд у Конкурсі капітанів.

Задіяними були не лише учасники команд, а й їх вболівальники-одногрупники, які мали змогу своїми відповідями поповнити скарбничку балів своєї групи. Для них також проводились різні цікаві  конкурси.

У результаті захоплюючих інтелектуальних баталій команди зайняли такі рейтингові позиції:

3 місце     група Л-11 ‑    команда “Патріоти”,

1 місце     група Л-12 ‑    команда “Кушнір і К”,

2 місце     група Л-13 ‑    команда “Правові історики”.

image001

Завершальним акордом тижня історії та правознавства став ліцейний етап Всеукраїнського конкурсу знавців історії “Лелека”. В ньому взяло участь 57 ліцеїстів різних курсів.

На жаль, із незалежних від ліцею причин, не відбулася запланована зустріч ліцеїстів 2-го курсу з працівниками міліції у справах неповнолітніх. Вона була широко анонсована, її з нетерпінням чекали ліцеїсти.

Автори тексту та фотографій

Ланіца Ольга Стефанівна, вчитель історії, завідувач кафедри

гуманітарних дисциплін,

Остап’юк Марія Василівна, вчитель правознавства.