Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

27 січня 2016 р

В актовому залі фізико-технічного ліцею відбулися урочисті збори для ліцеїстів 2-го курсу, приурочені 99-ій річниці бою під Крутами.

Захід проводився із супроводом ліцеїстів, які за допомогою поезії передавали нам переживання, силу й безстрашність українського народу, зокрема юнацтва та студентів, що полишили навчання задля оборони своєї Батьківщини.

Не маючи достатньої військової підготовки вони, неповнолітні, із хоробрістю в серці, усвідомлюючи те, що за свою землю потрібно боротися, невеличким загоном виступили проти 4-тисячного підрозділу російських загарбників.

Бій тривав більше ніж 5 годин, українські війська відбили кілька атак, під час яких зазнали великих втрат. Приблизно у цей час на допомогу загарбникам почала надходити союзна підтримка, а з боку Чернігівської колії підійшов радянський бронепоїзд, що почав обстріл оборонців із тилу.

Тим часом у студентів та юнкерів закінчувалися набої й скінчилися снаряди для гармат. Російські загони почали обходити позиції захисників із лівого флангу, після чого настала небезпека оточення і юнкери зі студентами почали відхід у напрямку Києва. Більшості хлопцям вдалося врятуватися на потязі, який на них чекав.

Завдяки відвазі українських вояків вдалося призупинити російське військо на чотири дні. Це дало змогу українській делегації укласти Брестський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

У завершенні зборів було показано відео, яке дало нам змогу наглядно перебувати в подіях кінця січня 1918-го року й підкинуло дров у вогнище наших молодих сердець.

Велике спасибі за підготовку художньої частини вечора керівнику гурткової роботи Базовському С.В.

Захід завершився словами від заступника директора по виховній роботі Шарманського Б.Я. , який закликав нас берегти рідну країну і, у разі потреби, захищати її від загарбників.

Прес-служба ліцею

Марчак Богдан Л-21