Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

12 грудня 2016

12 грудня у ФТЛ відбувся культурно-виховний захід «Андріївські вечорниці».

Вечорниці, або їх ще звуть досвітками – одна з форм осінніх та зимових розваг. Здавна на вечірніх розвагах оповідали казки, танцювали, поєднуючи дозвілля з роботою.

Дійство розпочалось з невеликої розповіді  ведучих про свято Андрія Первозванного. Вони познайомили нас зі звичаями та традиціями, повязаними з цим святом. Пізнавальний захід проводився під керівництвом куратора «Союзу українок» Куриндаш Наталії Олександрівни.

Почались наші вечорниці з виступу ліцеїстів групи Л-23, присвяченого святу Андрія.

Після цього проводились різноманітні цікаві конкурси, повязані з старовинними звичаями. Також нашій увазі була представлена презентація по темі : «Елементи української вишивки, їхнє значення. Вишивки у різних регіонах». Ми дізнались багато нового, незвичайного, корисного. Згодом взяли участь у конкурсі  обери вишивку відповідно до регіону. Звісно, усі ліцеїсти були максимально уважні і розставили зразки по правильних областях на карті. А ще відбувся обряд , де хлопці кусали калиту та боролись за звання найпрудкішого, найхитрішого. Для дівчат захопливим був конкурс-жереб на те, яка професія майбутнього чоловіка. Всім було дуже цікаво, тому поспішали дізнатись свою долю. А також кожна група повинна була зробити свій оберіг з поданих предметів. Вийшли чудові підкови, обереги-символи, кожен відрізнявся своєю оригінальністю. Були й конкурси з парами. Хлопець повинен був розповісти про віночок , який носила дівчина, про те, що означає кожна квітка на ньому та чому саме цей віночок він обрав для своєї обраної.

Під кінець свята ми смакували печиво, цукерки, мандарини, а найголовнішою стравою були вареники. Дякуємо за таку смачну гостину! Ніхто не залишився голодним.

Отож, саме такі заходи сприяють розширенню нашого світогляду. Тому велике спасибі адміністрації ліцею за проведення таких чудових, пізнавальних, краєзнавчих заходів!


Прес-служба ліцею

Тимків Ярина Л-21