Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

14 грудня 2013 p.

Завершилася акція “Святий Миколай з Фізико-технічного” . Вона є ліцейною частиною загальнообласної акції “Святий Миколай іде до сиріт”, яку щороку проводить Християнська спільнота “Карітас”.

Святий Миколай з Фізико-технічного …

SvjatMikola

Зима – чудова і довгоочікувана пора року. Хтось чекає першого снігу, щоб пограти в сніжки, а хтось – зимових канікул, щоб з’їздити на відпочинок, та, без сумніву, кожен чекає веселих зимових свят.

Першим таким, очікуваним та радісним для дітей святом, є день Святого Миколая. Це свято дарує нам піднесений святковий настрій, який ні холод, ні мороз не можуть зіпсувати.

За давньою традицією в цей день Святий Миколай приносить подарунки всім діткам як нагороду за гарну поведінку протягом року. Та, на жаль, не всі діти, як вони б гарно не поводились, можуть отримати подарунки. Це діти позбавлені батьківської опіки. Але в такий день не можна допустити, щоб хтось сумував. Ми не в силах повернути дітям батьків, але ми можемо здійснити інші дитячі мрії.

Щороку організація “Карітас України” в різних регіонах України проводять благодійну акцію “Святий Миколай іде до сиріт”.

Метою акції  є підготовка до дня святого Миколая подарунків дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які проживають в інтернатах та дитячих будинках, а також забезпечення їх речами першої необхідності.

Вже не менше як десятиліття у цій благодійній акції бере  участь і наш ліцей. Наша акція має назву “Святий Миколай з Фізико-технічного”. Вона є частиною названої загальноукраїнської  акції. Ініціатором цієї доброї справи у нашому ліцеї є осередок “Молода просвіта”. Ним уже впродовж багатьох років керує вчителька зарубіжної літератури Карманська Христина Геннадіївна.

На першому етапі акції представники ліцейної групи разом з наставниками вибрали в “Карітасі” один з листів до святого Миколая від сироти або дитини позбавленої батьківського піклування. Відповідно до змісту листа розроблявся “кошторис” подарунку. Як правило він становив 40-50 грн від кожного з ліцеїста.

Другим етапом акції було придбання власне подарунка. Тут наставники повністю довіряють ліцеїстам, їхнім смакам і їхньому розумінню запитів наших ровесників.

Останнім, не менш цікавим етапом є пакування та оздоблення подарунка. Тут є можливість проявити свій творчий підхід і художній хист. Дуже часто ліцеїсти залишали свої автографи і висловлювали побажання майбутнім власникам подарунків.

На жаль, серед листів, вибраних нами в “Карітасі”, не виявилось послань наших добрих сусідів – учнів обласної школи-інтернату, з якими ми працюємо і живемо під одним дахом. Наступного року необхідно  обов’язково врахувати це при виборі “листів щастя”.

Наслідком цієї доброї справи були рівно десять щедрих подарунків, що поїхали в різні кінці нашої області.

Але не тільки… Не менш важливою її складовою стало прилучення до добродійної діяльності майже 300 ліцеїстів Фізико-технічного. Нехай до маленької, але конкретної доброї справи для конкретної людини. Адже,  як казав наш пророк Т. Шевченко,  “раз добром нагріте серце вік не прохолоне”.

Максим’юк Анна.

Група Л-31, членкиня “Молодої просвіти”