Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

День в музеї

14 грудня 2018 р. ліцеїсти групи Л-33 відвідали музей мистецтв Прикарпаття.

Усі біля музеюІніціатором цього культпоходу став вчитель художньої культури Базовський С.В. та практичний психолог Крючкова В.О.

Івано-Франківський обласний художній музей є науковим культурно-просвітнім закладом, який збирає, вивчає та популяризує твори образотворчого, декоративно-ужиткового і народного мистецтва. Музей містить значну кількість творів - загальна кількість музейної колекції становить понад 12 тис. експонатів, з них: графіка, понад 2тис; живопис – біля 1 тис. полотен; скульптури - 457; іконопису - 420; стародруків - 91; предметів народного та декоративно-ужиткового мистецтва – понад 6тис.

Також при музеї працюють відомча бібліотека з відкритим доступом для відвідувачів (література і альбоми з історії та теорії вітчизняного й світового мистецтва) та відділ рукописів і архівних документів (фонди: друкована продукція, фотоматеріали, публікації, присвячені діяльності Івано-Франківського художнього музею, провідних майстрів образотворчого і народного мистецтва Івано-Франківщини; документи і матеріали церковних архівів, описи і фотоматеріали пам'яток архітектури, історії та мистецтва краю).Усі в музеї

Ліцеїсти мали можливість бачити відомі шедеври музею: «Спас Вседержитель» - найпоширеніший поясний тип зображень Христа у намісному ярусі галицьких іконостасів (середина XVII ст., дерево, темпера, 85х61. Рогатинщина), «Се Людина» - іконографічний прототип картини сягає теми "Imago pietatis" - образу страждаючого Христа в терновому вінку, що сформувався в мистецтві європейської готики XV ст.(повторення ХІХ ст. з оригіналу Гвідо Рені (1575 - 1642), полотно, олія, 99х68) та ін.

Група дуже вдячна екскурсоводу, який провів цікаву і пізнавальну екскурсію по музею, а також ініціаторам цього заходу.

Прес-служба ліцею

Ровінський Юрій, Л-33