Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Андріївські вечорниці

У середу, 12 грудня, в ліцейній актовій залі відбулись традиційні «Андріївські вечорниці». Організатором свята є ліцейний осередок «Молода українка» на чолі з Куриндаш Наталією Олександрівною.

ВЕчорниці 13Свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом, яке відзначається ще з часів Русі 13 грудня. Андрій Первозванний входив в число 12-ти апостолів Христа, згідно з переказами, був братом апостолу Петру і був покровителем жителів України, Росії та Шотландії. Напередодні цієї дати прийнято збиратися на Андріївські вечорниці — ворожіння, з якими пов'язано безліч неординарних звичаїв. Вечорниці проходять в ніч з 12-го на 13-е грудня і в основному святкуються молоддю.

За традицією, в цей вечір і ніч хлопці робили різноманітні дрібні капості дівчатам (викрадали і ховали предмети одягу, прикраси). З настанням темряви хлопці лякали їх на вулицях або стукали у вікна, говорячи на різні лади, намагаючись таким чином звернути на себе увагу.

Дівчата ж в цей час займалися таємним обрядом — проводили ворожіння на судженого і на результат майбутньогоВечорниці дівчата сімейного життя. Іноді дійством керувала заміжня і щаслива у сімейному житті ворожка, але найчастіше дівиці виступали в ролі ворожок самостійно. Щоб дізнатися ім'я нареченого, дівчатам було приписано кидати знятого з ноги червоного чобота, — якнайдалі через голову. Кинуте взуття уважно розглядали, оскільки вважалося, що суджений прийде в будинок з того боку, куди вказує носок чобітка.

У нас ж, у ліцеї, Андріївські вечорниці – стали вже доброю традицією. І цей рік не став вийнятком. Розпочалося наше святкування із сценки групи Л-13, а весь захід – проводився під керівництвом куратора «Союзу українок» Куриндаш Наталії Олександрівни.

Вечорниці калитаВесь захід супроводжувався творчими сценками наших ліцеїстів, у народному, я б навіть сказала фольклорному стилі. Особливо цікавим, був для нас майстер клас. Ми виготовляли сніжинки, за різними технологіями, а також мали змогу спробувати себе у кулінарії, приготувавши різні смаколики до Нового року. А ще відбувався обряд, де хлопці кусали калиту та боролись за звання найпрудкішого, найхитрішого. Для дівчат – цікавими були гадання. Ми спробували дізнатися, що очікує нас в недалекому майбутньому, а також отримали приємні побажання.

На завершення – ми привітали всіх Андріїв з Днем Ангела і нас всіх почастували смачненькими варениками. Від свята всі отримали лише позитивні емоції!Вечорниці усі

Прес-служба ліцею

Ровенко Ольга, Л-23