Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Говерла-2018

11-14 жовтня 2018 року ліцеїсти третього курсу Фізико-технічного ліцею здійснили свою грандіозну щорічну мандрівку Карпатами, частиною якої – за доброю традицією – було підкорення Говерли.

 

Це сходження, вже двадцять четверте за всю історію ліцею, було приурочене до сімдесят шостої річниці створення Української повстанської армії. Разом з сорока чотирма ліцеїстами круті схили найвищої української гори долали директор ліцею Мирослав Янишівський, наставниці груп Л-32 та Л-33 Тетяна Бурда й Лідія Янишівська, вчитель біології й за сумісництвом – головний медик туристичної групи Олег Басараб, учителька української мови й літератури Анна Верлата.

Говерла четверо«Ця поїздка була найкращою», – такі слова не один раз доводилося чути від її учасників та читати у соцмережах. Цьому сприяло все: найперше – природа, яка потішила фантастичною осінньою сонячною погодою і подарувала обличчям ліцеїстів та викладачів легку говерлянську засмагу; також незабутньою була мандрівка по Великому карпатському вододільному хребту до озера Несамовите, краєвид якого заворожує своєю, як жартівливо зауважували мандрівники, несамовитою красою.

Кожного дня на учасників мандрівки чекала ранкова руханка, а чисте гірське повітря й неймовірно красивий вид на Говерлу робили цей процес не марудним обов’язком, а насолодою. Після сніданку відбувалося ранкове шикування, під час якого були оголошені плани на день та маршрути походів. Урочисто, із синьо-жовтим та червоно-чорним стягами ліцеїсти та вчителі вирушали на карпатські вершини. Говерла співаютьОкремо слід згадати про надзвичайно трепетну мить – виконання гімну України та молитви за нашу державу на вершині Говерли, найближче до Бога. Це відбувалося в єдиному енергетичному колі, коли кожен відчував своїми руками плече друга і бачив навпроти себе обличчя людей, які допоможуть у скрутну хвилину і назавжди залишаться у пам’яті як ті, хто зробив незабутніми проведені в ліцеї роки.

Під час сходжень бувало нелегко долати окремі високогірні стежки, іноді ставало важко просто примусити свої ноги до руху, але ліцеїсти показали, що ніколи не кинуть друга чи подругу в біді, допоможуть нести рюкзак, який при сходженні здається втричі важчим, ніж насправді, подадуть руку, щоб допомогти перестрибнути потічок чи спуститися із крутого кам’янистого схилу, притримають гілку, щоб вона не вдарила друга, який пліч-о-пліч із тобою продирається крізь ялівцеві хащі. Ця мандрівка показала: наші ліцеїсти стануть гідними людьми, а те, що вони навчалися у Фізико-технічному, подорожували, підкорювали гори, знаходили нових друзів, залишиться в їхній пам’яті як щаслива пора, коли світ є гарний, а вони – молоді.Говерла загал

Прес-служба ліцею

                                   Анна Верлата,

вчитель української мови й літератури