Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Нагуєвичі-2018

Ліцеїсти першого курсу здійснили краєзнавчу мандрівку на малу батьківщину С. Бандери (село Старий Угринів) та Івана Франка (село Нагуєвичі).

Наше ліцейне життя почалося із приємної поїздки до малої батьківщини С. Бандери (село Старий Угринів). У ній взяв участь перший курс із наставниками Василишин О.В., Файчак Н.Г. Куриндаш Н.О., директором Фізико–технічного ліцею М.Я. Янишівським, учителями-предметниками – Верлатою А.С. , Яворським А.А., Басарабом О.І.

У нашій пам’яті збереглось море вражень, емоцій і приємних подій, про які хочемо розповісти.

Вранці нас зустріла похмура погода: небо було засноване хмарами, дув холодний вітерець. Проте це не розчарувало нас і не зупинило.

Нагуєвичі1Найперше ми зупинилися у селі Старий Угринів. Там відвідали два музеї, в яких дізналися багато нового про сім’ю Степана Бандери. Він був українським політичним діячем, одним з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху ХХ століття. У хаті цього політичного діяча зібрані старовинні речі з усього села і навіть збереглися деякі речі самого Степана Бандери.  Про С. Бандеру ми знали і раніше із розповідей учителів історіЇ – Яворського А.А. Ланіци О.С. Шестакової Д.М. Але що розповідь без побаченного?! А тут ми мали можливість не тільки дізнатися про щось нове з біографії, а й торкнутися особистих речей, відчути ту незбориму силу віри в майбутнє України, яку сповіщував сам С. Бандера. Нагуєвичі2

Потім ми відвідали Нагуєвичі, змогли відчути дух творчості Івана Яковича Франка – видатного українського поета, прозаїка, драматурга, етнографа, економіста, політичного діяча. Найбільш нам сподобалася картинна галерея при музеї. Мандруючи стежками, по яких ходив Франко, ми милувалися прекрасною українською природою (якраз виглянуло сонце!) та роздумували над життям і творчістю цієї видатної людини.

Прийшов час повертатися додому. Але нас ще чекала «Поляна казок». Нас вразила робота львівських студентів, які вирізьбили з дерева героїв казок Івана Франка.

Поїздка була дуже вражаючою. Вона нам подарувала нові знайомства, викликала почуття гордості за свій народ, наших майстрів слова, за те, що маємо учителя молоді – І.Франка.Нагуєвичі3

В автобусах ми часу не гаяли, а бурхливо обговорювали життя в ліцеї та нові сторінки біографії І.Франка і С. Бандери. Це була перша наша поїздка. Ми з нетерпінням чекаємо наступної до Козаківки.

Прес-служба ліцею

Камінська Каріна, Л-12

Кривко Василь, Л-12

Луканюк Тетяна, Л-12

Яневич Софія, Л-12