Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Перегляд фільму

12 вересня 2018 року ліцеїсти групи Л-21 та їх наставник Остап'юк Марія Василівна переглянули фільм «Таємний щоденник Симона Петлюри» у кінотеатрі «Космос».

Український історично-біографічний фільм 2018 року, режисером якого є Олесь Янчук, сценарист – Михайло Шаєвич.image001

Сюжет стрічки охоплює період життя Симона Петлюри, Головного Отамана військ Української Народної Республіки і лідера Директорії УНР, коли той перебував в еміграції у Парижі, до того дня, коли Петлюру вбив Самуїл Шварцбард. Історія розповідає не лише про план знищення Петлюри, а й про останні дні його життя. Драматургічний прийом написання Петлюрою переносить глядачів із Парижа в Україну, до подій та дійових осіб того короткого періоду УНР, коли Україна здобула, та не змогла втримати незалежність.

шьььОчевидно, кінематографісти так часто стали нагадувати про Петлюру в надії на те, щоб остаточно запам'ятати гіркий урок історії і не повторити помилок, які зробила українська влада сто років тому.

Фільм зачаровує своїм сюжетом з першої секунди. Чудовий атмосферний фільм, прекрасна і переконлива гра акторів(декого з них ми впізнали: роль М.Грушевського зіграв славнозвісний наш земляк Богдан Бенюк, а Винниченка – тепе-рішній міністр культури Євген Нищук, дружину Петлюри Ірма Вітовська).

«Таємний щоденник Симона Петлюри» – надзвичайно актуальне кіно. Це – наша історія, яка тривалий час була спаплюжена і подавалася в неправдивій формі. А нам потрібно пам'ятати своє минуле, щоб майбутнє зробити кращим.

Переглянути кінострічку нам запропонувала наша наставниця, мотивуючи, що незабаром ми будемо вивчати цей період української історії, а в її контексті і про державного діяча Симона Петлюру. Фільм нікого не залишив байдужим, а в багатьох пробудив цікавість до державотворчих процесів в Україні. З нетерпінням чекаємо на нові прем’єри!!!

Прес-служба ліцею

Басіста Лілія, Л-21