Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Дем’янів Лаз. Геноцид нації

Що таке гуманність? Всесвітня система комп’ютерних мереж говорить, що це — прагнення не завдавати страждань людині, наскільки це можливо. Теоретично, кожна цивілізована особа, так чи інакше, мусить бути уособленням гуманності по відношенню до інших, особливо коли весь світ говорить, що життя людини— це найбільша цінність.

Але чи варто так говорити, коли в деяких країнах досі є смертна кара за злочини? Про яку гуманність йдеться, якщо світ байдуже ставить до узаконеного вбивства людей. Хіба це гуманність? Про яку людяність варто заїкатись, якщо навіть боротьба за владу, територію і матеріальні цінності ведеться найціннішим ресурсом — людськими життями.

Якщо в один день Ваш кумир помре від раку, Ви будете його оплакувати? Якщо в вашому місті машина переїде перехожого, Вам, відверто кажучи, буде все одно? Більшості з Вас буде байдуже, оскільки це ніяк не вплине на Вашу життєдіяльність.

Не можна стверджувати чи заперечувати, але можна запитати : чи справді Ви вважаєте себе щиро людяною особою? Ви ж наш ліцеїст, викладач, абітурієнт, житель міста, області, країни, безперечно знаєте скільки життів полягло за період становлення держави. Чи відчували Ви по справжньому, що Ваше серце стискалось, коли слухали про те, як шеренгу людей розстрілювали за національну ознаку? Для цього не потрібно бути патріотом чи націоналістом, робити гучні заяви чи відрізати руку. Достатньо всього лише мати в серці чи мозку, де Вам завгодно, ось цю маленьку характерну для людського виду ознаку — людяність.

Дем’янів Лаз є одним з тих місць, від якого пробігають мурашки по шкірі. У Радянському Союзі, НКВД запроторювало в тюрми всіх, хто міг пропагувати ідеї Незалежної Української держави. За ґратами опинялись всі: вагітні жінки, діти, хворі, хоча насправді обвинувачення висувались, в більшій мірі, людям, що не були винними. Коли Німеччина напала на РС, Сталін прийняв рішення розстріляти всіх, хто на той момент був затриманий за революційну чи контрреволюційну діяльність. При цьому всіх вбивць, злодіїв, ґвалтівників, справжніх злочинців наказали просто відпустити.

Близько 23 тисяч людей розміщувались в трьох тюрмах нашої області, а за декілька днів всіх їх розстріляли. Пізніше українцями проводились розкопки і перепоховання, встановлено пам’ятники і на одному з місць розстрілу, в Дем’яновому Лазі, побудовано музей та церкву. Серед розкопаних речей були ремінці, обручки, запальнички. В чоботах або кишенях одягу–квитанції, квитки, монети, вироки суду. Написано 3, чи 5, чи 7 років позбавлення волі, а насправді людину страчено. Після Дем’янового Лазу розкопки проводились в інших регіонах області, зокрема на теперішній території меморіального скверу, у Посічі, у Яблунові… Загалом на Прикарпатті понад 70 місць масових розстрілів та поховань жертв комуністичного режиму.

demyaniv laz 2018

Напевно, такі речі є найбільшим злочином проти людства, коли одна людина наказує іншій вбити третю. А третя, в свою чергу, є уособленням десятків тисяч людей, що всього лише хотіли жити своїм життям. Так не повинно бути. Чи можна тоді вважати гуманними людей, якщо вони мовчки приймають такий факт? Чи можна вважати гуманними людей, яким байдуже, по чиїх кістках вони ходять? По чиїх кістках ходимо ми?

Думаю, тепер варто запитати у Вас. Що ж таке гуманність?

Прес-служба ліцею:

Романюк Людмила, Л-32