Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

День пам'яті та примирення

Вже кілька років поспіль Україна, як і більшість країн Заходу, на державному рівні восьмого травня відзначає день пам’яті та примирення. У цьогорічному відзначенні на міському рівні взяли участь ліцеїсти ФТЛ.

Декілька ліцеїстів, а саме: Ворона Андрій, Войтичук Орест, Домарацький Максим, Куриндаш Роман, Паращук Богдана, Петришак Михайло, Рущак Софія були запрошені на цей захід. Вони вручали присутнім червоні маки у вигляді брошки-символу пам’яті жертв.

prumur2За декілька хвилин до початку панахиди до Вічного вогню почали сходитись люди. Серед них були й ветерани, а в кожного з них – своя історія. Вони охоче розповідали про свої спогади. «Були звичайні шкільні будні, і одного разу до нас прийшли військові, сказавши, що їм потрібні робочі руки для допомоги солдатам. Їхати на фронт погодилось 96 дітей, серед них більша частина – дівчата. І так нас перевозили з одного місця на інше. Відтоді я вдома не була. Мене забрали у 15,5 років з Ленінграда», – розповіла нам одна із присутніх. Вкінці вона додала: «Я плачу не від горя, а плачу від щастя, що можу бачити цей світ і Вас, молодь, яка прагне робити щось для своєї країни!». Кожне слово, сказане цією пані, вражало нас.

Деякі історії викликали у нас сльози та співчуття, але ми безмежно вдячні цим Героям за наше світле майбутнє!

prumur3Наш ліцеїст Куриндаш Роман розповів про свого родича, який був військовим: “Мій стрий, татів брат, старший лейтенант Куриндаш Руслан Юрійович служив один рік у зоні бойових дій. Розповідав, що втратили багато вояків. Боявся попасти під обстріл, щоб куля не влучила йому у тіло. Ми всі за нього дуже хвилювалися. І коли він повернувся, всі були безмежно раді. Також казав, що в АТО було багато добровольців, які пішли захищати Україну, що потрапляв під обстріли, але на щастя вижив. Важко було йому втрачати своїх друзів. Розповідав, що техніки було не дуже багато, кілька акумуляторів на десятки машин. Ми раді, що він тепер з нами, живий і здоровий. Я вдячний йому, що він пішов захищати нас та Україну!”

prumuren1

Прес-служба ліцею:

Куриндаш Роман, Л-22,

Паращук Богдана, Л-22,

Рущак Софія, Л-22