Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Маківка-2018

З 3 по 6 травня ліцеїсти другого курсу, на ознаменування 103-ї річниці перших переможних боїв за незалежну українську державу, за традицією здійснили 24 поїздку місцями бойових дій України Січових Стрільців та історичними місцями Тухольщини.

Після довгої дороги нас тепло прийняли працівники табору «Ватра», що знаходиться на межі двох сіл: Гребенів і Тухля. Як і годиться, першого ж дня ми відвідали місцеву церкву.

Також ми побували біля пам’ятника Захару Беркуту і криниці Івана Франка. Ліцеїсти вірять, що, спробувавши води з цієї криниці, про ЗНО з української мови і літератури можна не хвилюватися.

makivka2

Після цього ми повернулися на базу, де нас чекав вечір відпочинку. Завдяки крутому діджею Івану Коцюлиму, ліцеїсту групи Л-22, вечір пройшов у чудовій теплій атмосфері.

Другого дня нас чекав похід на гору Маківка, що відома боями, які ввійшли в історію як справжнє бойове хрещення усусусів.

Був ясний, тихий день весняний,

Пестило сонце квіт- ряству,

І на берізці, на поляні,

Бруньки розвились перші,ранні,

Коли під шум смерек в борах

Упав наказ: “Вперед у наступ!

За ту неволю вісталітню,

Ходім у битву у побідну!”

Гарматний гомін на просторах

Котивсь під синій небосхил,

Зареготався скоростріл… ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­-

Так писав стрілецький поет Олекса Бабій у вірші “Маківка”, присвяченому боям у Карпатах, що велися навесні 1915 року.

Ліцеїсти мали честь вшанувати пам’ять загиблих Січових Стрільців на горі Маківка. Найважче усвідомлювати те, що найстарший воїн мав всього лише 26 років.

makivka4

        Дорогою в табір ми побували біля геологічної пам’ятки-скелі еволюції всього живого. Також там можна було побачити скелетики радіолярій і форамініфер,котрі доводять, що на цій території колись було море, оскільки вони мешкають тільки в солоній воді.

І знову, після повернення нас чекав вечір відпочинку.

Найнасиченішим виявився третій день, коли ми відвідали приватний музей, у якому всі експонати були знайдені самим власником.

makivka1        А далі ліцеїсти й викладачі побували на службі Божій у церкві містечка Славського. Також ми зупинилися біля постаменту загиблим у Другій Світовій війні і сумною піснею «Спіть хлопці, спіть» вшанували пам`ять героїв.

        Мабуть, найцікавішою частиною поїздки було підняття найдовшою канатною дорогою в Україні на гору Високий Верх, котра є власністю готельно-відпочинкового комплексу «Захар Беркут». Чудові краєвиди, гори, лісивсе це можна побачити саме тут. Також, піднявшись вище, видно с. Козаківку, в якому щороку бувають наші ліцеїсти-першокурсники. Навколишні краєвиди просто перехоплювали дух. Ось таким був наш останній виїзд з табору.

makivka3

А остання нічце, як завжди, і сум, і веселощі водночас. Провівши навіть три дні у цьому місці, ми встигли створити справжній дух братерства, подолати разом великий шлях і цікаво провести час.

По карті не пізнати України саме ці слова повинні б стати кредом кожного українця.

Щиро дякуємо наставникам Бурді Т.В. ,Попадюк І.М., Янишівській Л.П., директору Янишівському М.Я., учителю біології Басарабу О.І. за цю теплу атмосферу, надихаючі слова і хороший настрій впродовж поїздки. Надіємося, що ця традиція ніколи не буде порушеною. І наші ліцеїсти завжди матимуть змогу відвідати такі чудові місця.

 

Прес-служба ліцею:

Савчук Аліна, Л-23,

Стефінів Оксана, Л-23