Навігація

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Книги від "Молодої просвіти"

          Молоді просвітяни Фізико-технічного ліцею поповнили україніку бібліотеки військово-морського ліцею в Одесі.

 

2017.12.12 Подяка ВМЛ У переддень Нового року в Івано-Франківський фізико-технічний ліцей Івано-Франківської обласної ради надійшов подячний лист з Одеського військово-морського ліцею. "Морські ліцеїсти" з Одеси дякують нашим ліцеїстам з івано-Франківщини за допомогу у поповненні їхньої бібліотеки літературою українською мовою.

Військово-морський ліцей відкрито у Севастополі 1 вересня 2009 року відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України та наказу Міністра оборони України «Про створення військово-морського ліцею у місті Севастополь».

Через анексію Криму Російською Федерацією навесні 2014 року навчальний заклад було передислоковано із Севастополя в Одесу. Першого вересня того ж року у ліцеї відновлено навчально-виховний процес.

В Одесі для цього навчального закладу знайшли відповідне приміщення, надали належну матеріальну базу та навчальну літературу. А от до створення абонементу художньої літератури справа не дійшла. Щоб надати майбутнім українським офіцерам можливість читати українську художню літературу за справу взялися волонтери та просто небайдужі патріоти. Уже протягом трьох років вони збирають для бібліотечного фонду Військово-морського ліцею художню літературу.

Дізнавшись, що їхні однолітки у військово-морському ліцеї, до того ж у російськомовній Одесі, хочуть читати українською, у Фізико-технічному ліцеї вирішили – допоможемо неодмінно. Справу було доручено ліцейному осередку "Молодої Просвіти", який працює під керівництвом учителя правознавства Марії Остап'юк. До речі осередок "Молодої Просвіти" є майже ровесником самого ліцею.

Молоді просвітяни оголосили проведення акції "Читай українською". В акції взяли участь майже всі ліцеїсти ФТЛ. Зібрали понад три тисячі гривень і закупили художню літературу, згідно списку, представленого їхніми "морськими однолітками". До акції ліцеїстів долучились і представники колективу: Тетяна Бурда - учитель хімії, наставник групи Л-22 та Мирослав Янишівський - директор ФТЛ. Вони подарували книги із своєї домашньої бібліотеки.

Всього було закуплено, зібрано та відправлено 51 книжку. У кожну з них перед відправленням було наклеєна інформаційна вкладка із логотипом Фізико-технічного ліцею, Вона інформує майбутніх читачів про те, що дана книжка є подарунком від ліцеїстів ФТЛ.

Чому ліцеїсти ФТЛ радо відгукнулись на цю акцію? Бо самі  ФТЛ-івці зростають у дусі високого патріотичного виховання та любові до Батьківщини і всього українського, яке їм прививають у нашому ліцеї.

Тому для них важливо, щоб ліцеїсти, майбутні захисники України, не просто читали, а читали українською мовою! Читання рідною українською мовою, безперечно, впливає на громадянську свідомість юнаків, виховує патріотичні почуття та любов до Батьківщини.

А ліцеїсти Одеського військово-морського ліцею – це не просто наші брати по розуму, це - майбутні захисники нашої держави.

 

Марія Остапюк.

Учитель правознавства Івано-Франківського фізико-технічного ліцею,

куратор осередку “Молода Просвіта” ФТЛ