Навігація

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Статті

Про нас

Шановні відвідувачі.

Вітаємо Вас на офіційному сайті Івано-Франківського

фізико-технічного ліцею-інтернату

Івано-Франківської обласної ради.

Пропонуємо коротку інформацію про наш навчальний заклад.

 

1.  Загальні відомості про ліцей

Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради /Фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу/ - – середній спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад обласного підпорядкування.

Метою діяльності ліцею є пошук, навчання і виховання здібних до точних наук дітей, формування високоосвіченої національно свідомої особистості.

Ліцей дає загальну середню освіту; забезпечує поглиблені знання з фізики, математики, інформатики; проводить профорієнтаційну підготовку до навчання в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу та інших вузах. 

1.1. Із історії ліцею

Разом з іншими ліцеями, гімназіями та колегіумами наш ліцей відноситься до особливої групи навчальних закладів. Їх називають закладами нового типу або елітними школами.

Поява, а точніше відродження, таких шкіл викликана потребою нашою молодої держави в людях всебічно розвинутих, здатних мислити нестандартно, творити і працювати в сучасних умовах. Зрештою, вона викликана потребою у повнішій реалізації природніх задатків і можливостей підростаючого покоління.

         З історії відомо, що багато видатних людей минулого, зокрема діячів української культури та науки, навчалися і формувалися як особистості саме в таких школах – гімназіях та ліцеях. В гімназії навчався і великий Каменяр – Іван Франко, ім’я  якого носить наше місто. Пізніше він назвав тогочасні українські елітні школи Галичини світочами просвіти.

         Можливо, саме тому, в Галичині гімназії і ліцеї відродилися  вже в 1991-1992 роках.Тут останні з них були закриті аж після війни. Ще живуть  представники цієї останньої – передвоєнної і воєнної генерації галицьких гімназистів і ліцеїстів. Це люди особливо високої культури, ерудиції, люди всесторонніх знань.

 

Наш навчальний заклад створений в 1992 році. Первісна його назва – “Фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському інституті нафти і газу”.

Засновниками ліцею є Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу /ІФНТУНГ/ та Івано-Франківська обласна державна адміністрація.

Ініціаторами створення навчального закладу є Степанюк Василь Петрович - кандидат геолого-мінералогічних наук, професор кафедри польової нафтогазової геофізики Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу;  Крижанівський Євстахій Іванович ‑ доктор технічних наук, професор, академік Національної академії наук України, ректор ІФНТУНГ; Томенчук Богдан Михайлович – керівник регіонального центру оцінювання якості освіти, перший за роки Незалежності керівник  освіти Прикарпаття.

Безпосереднім організатором ліцею став Янишівський Мирослав Ярослававович, кандидат технічних наук, старший науковий співробітник тодішнього Івано-Франківського інституту нафти і газу. Після відкриття ліцею він став першим його директорм. 

1.2. Обласний статус Фізико-технічного ліцею

Фізико-технічний ліцей є навчальним закладом обласного підпорядкуання. Він належить до спільної власності територіальних громад області. Власником ліцею є Івано-Франківська обласна рада.

А це означає, що навчатися в  ліцеї мають право найталановитіші та найрозумніші учні з цілої області та з поза її меж.

Ліцеїсти з поза меж Івано-Франківська тут не тільки навчаються, але й проживають. Вони забезпечується безплатним житлом та безплатним 4-разовим харчуванням.

Навчання в ліцеї дає змогу іногороднім ліцеїстам скористатися культурними, науковими, спортивними можливостями обласного центру для повнішої реалізації своїх задатків, знайти друзів у різних районах та містах нашої області та за її межами.

В 2014-15 н.р. в ліцеї навчалися діти з усіх районів нашої області та  міст обласного підпорядкування.

 

1.3. Статус ФТЛ як ліцею при Івано-Франківському

національному технічному університеті нафти і газу /ІФНТУНГ/

Серед шкіл нового типу особливе, специфічне місце займають ті, які створені при вищих навчальних закладах. Учні таких навчальних закладів мають можливість використовувати інтелектуальну та навчально-матеріальну базу відповідних вишів.

Після одержання середньої освіти вони, як правило продовжують навчання у базових Університетах. Іхній професійний вибір є більш усвідомленим, як наслідок – результативнішими є і вузівське навчання і кар’єрний ріст.

         На всю Україну відомі ліцеї при Київському національному університеті ім. Т.Шевченка – фізико-математичний та гуманітарний; елітні школи при львівських вузах – фізико-математичний ліцей при Львівському національному університеті ім. І. Франка та академічна гімназія при Національному  університеті “Львівська політехніка”.

На Прикарпатті першим таким є наш навчальний заклад ‑ Івано-Франківський фізико-технічний ліцей-інтернат Івано-Франківської обласної ради, відомий також за попередньою /паралельною/ назвою як  Фізико-технічний ліцей при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

Фізико-технічний ліцей входить у структуру ІФНТУНГ. З першого дня свого існування і до сьогодні  наш навчальний заклад має статус  Фізико-технічного ліцею при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу.

Ліцеїсти мають можливість користуватися науково-технічною бібліотекою, спортивною та навчально-матеріальною базою Університету.

Учні ліцею регулярно зустрічаються з провідними вченими Університету, здійснюють екскурсії в навчальні та наукові лабораторії, музеї, кафедри.  Схильні до науково-дослідницької діяльності ліцеїсти працюють у гуртках Малої академії наук під керівництвом доцентів та професорів вузу.  

2.  Організація навчально-виховного процесу. 

2.1. Навчальний план ліцею

В ліцеї поглиблено вивчається математика, фізика та інформатика. Відповідно, у навчальному плані здійснено перерозподіл годин у користь предметів фізико-математичного циклу.

Враховуючи важливість знань іноземних, зокрема англійської мови, збільшено також кількість годин на вивчення цієї дисципліни. В цілому – математика, фізика, інформатика, інформаційні технології  та англійська мова становлять більше половини загальної кількості годин. При вивченні цих дисциплін, за винятком лекційних занять з математики та фізики, групи діляться на підгрупи.

2.2. Зарахування у ліцей

До ліцею зараховуються учні, які закінчили 8 клас загальноосвітньої школи, ліцеїв, гімназій та пройшли конкурсний відбір. 

Прийом на навчання в ліцей проводиться на конкурсній основі за результатами вступних екзаменів з математики, фізики та української мови.

Для ліцеїстів з поза меж Івано-Франківська відводиться приблизно дві третини всіх планових місць.

Детально порядок зарахування учнів на навчання у ліцей на відповідний рік кожен регламентується  Правилами зарахування. Вони публікуються на офіційному Сайті ліцею.

Оголошення про набір публікується на Сайті ліцею, в засобах масової інформації та на інформаційних стендах ліцею. 

2.3. Структура ліцею

Ліцей працює в складі 3 курсів: - перший, другий і третій. Це відповідає трьом  останнім класам традиційної школи: ‑ девятому, десятому та одинадцятому.

На кожному курсі є три групи. Вони відповідають трьом паралельним класам у школі. Нормативна чисельність ліцеїстів складає 28-30 осіб у групі. Загальна максимальна чисельність ліцеїстів становить 270 осіб.

Учителі ліцею об’єднані у 6 кафедр: математики, фізики, природничих дисциплін, гуманітарних дисцтплін, іноземних мов, фізкультури та захисту Вітчизни.

В ліцеї функціонує інтернат,  де проживають ліцеїсти з поза меж Івано-Франківська, кафе, гардероб, бібліотека. 

2.4. Матеріальна база

Основна частина навчально-виховного процесу здійснюється в корпусах ліцею, які розташовані в селі Угорники Івано-Франківської міської ради.

Тут знаходиться більшість аудиторій, спальний корпус інтернату, стадіон. Функціонує спортивний, актовий та танцювальний зал, кафе ліцею. Біля корпусів є  значна територія для відпочинку учнів, розбито плодовий сад.

Навчання в ліцеї здійснюється також з використанням матеріально-навчальної бази засновника  – Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу. Один або два дні на тиждень заняття ліцеїстів проходять в корпусах Університету на вул. Карпатській.

Тут розташовані кабінет інформатики та інформаційних технологій, лабораторія фізичного практику, бібліотека ліцею.  В актовому залі та на стадіоні Університету відбуваються найважливіші загальноліцейні урочистості, а на спорткомплексі ‑ головна спортивна подія року у ліцеї – щорічне культурно-спортивне свято Козацькі забави.

Ліцеїсти мають можливість нарівні зі студентами користуватися Науково-технічною бібліотекою Університету, займатися у спортивних секціях та колективах художньої самодіяльності.

 

2.5. Внутрішній розпорядок

Навчальний рік ділиться на два семестри.

Заняття проводяться парами. Впродовж робочого дня є дві великі перерви для прийому їжі. Режим і структура робочого дня навчальних груп під час роботи в кортусах Університету в міру потреби  узгоджені з режимом, прийнятими у виші.

В ліцеї обов’язковою є учнівська форма одягу – ліцейний однострій. Його дизайн  містить популярне в українців поєднанння чорного і червоного /бордового/ кольорів: бордовий піджак і темні штани або спідниця. 

 

2.6. Рівнева диференціація та рейтинг

Під час проведення занять з математики, фізики, інформатики, лабораторних робіт з фізики, трудового навчання,  української та іноземних мов групи діляться на підрупи. Цей поділ злійснюється за рівнем знань. На початку кожного семестру проводиться переформування підруп за результатами навчання в попередньому семестрі.

Інтегральним показником діяльності ліцеїста є його місце в рейтинговій таблиці курсу. Рейтингові розрахунки проводяться з результатами діяльності ліцеїстів у кожному семестрі. Вони  враховують семестрову успішність, державну підсумкову атестацію, результати директорських контрольних робіт, участь в предметних олімпіадах, турнірах, конкурсах учнівських науково-дослідницьких робіт, спорті та громадській діялності.

Прізвища ліцеїстів, котрі посіли перші 10 позицій у рейтинговій таблиці, є переможцями обласних та Всеукраїнських інтелектуальних змагань тощо  в урочистій обстановці записуються у Книгу Почесті ліцею. 

 

2.7. Працівники ліцею

Заняття в ліцеї ведуть висококваліфіковані спеціалісти. Частина з них є колишніми працівниками Університету нафти і газу, серед них – два кандидати наук.

Майже 80% учителів є спеціалістами вищої категорії, мають  педагогічні звання “старший учитель” та “учитель-методист”. Серед учителів ліцею ‑ відмінники освіти України, лауреати Всеукраїнських та обласних педагогічних відзнак, три призери та переможці конкурсів професійної майстерності “Учитель року”, кандидати та майстри спорту.

Чимало працівників ліцею  є авторами винаходів та патентів України, публікацій у науковій та педагогічній пресі,  збірок поетичних та прозових літературних творів. 

3 . Рівень навчальних досягнень ліцеїстів. 

За рівнем навчальних досягнень Фізико-технічний ліцей входить до числа найвідоміших середніх навчальних закладів нашої області та країни. Про це свідчать результати ліцеїстів на зовнішньому незалежному оцінюванні, їхні досягнення на різних інтелектуальних змаганнях обласного та Всеукраїнського рівнів. 

 

3.1. Результати ЗНО

Майже всі ліцеїсти показують високий /10-12 балів/ та достатній /7-9 балів/ рівень знань. Найоб’єктивніше це демонструють результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників.

Результати ЗНО профільних дисциплін співрозмірні з досягненнями визнаних загальноукраїнських лідерів середньої фізико-математичної освіти ‑ Львівського фізико-математичного ліцею при Львівськім університеті ім. Франка та Українського фізико-математичного ліцею при Київському національному університеті ім. Шевченка.

Зокрема в 2012 році за даними Інституту змісту освіти Академії педагогічних наук за результатами з фізики та математики, Фізико-технічний ліцей посів в  загальноукраїнському рейтингу 9 місце. 

 

3.2. Обласні олімпіади та обласний етап конкурсів МАН

За останні 10 років ліцеїсти посіли 483 призових місць на обласних предметних олімпіадах. В середньому це становить 48 місць  кожного року. Співрозмірними  є лише результати Української гімназії №1 та команди міста Івано-Франківська.

Ще 105 призових місць за вказаний період ліцеїсти здобули на обласному етапі конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт Малої Академії Наук. Це становить приблизно 10,5 перемог за рік.

В сумі середня кількість перемог на обласному рівні становить майже 60 позицій на рік.  В перерахунку на нормативну кількість ліцеїстів виходить, що більше 20 % учнів ліцею є переможцями обласних інтелектуальних змагань такого типу.  

3.3. Предметні турніри

Команди ФТЛ беруть активну участь в обласних предметних турнірах. Кожного року вони стають переможцями або призерами обласних турнірів з математики, хімії, біології, фізики, географії. економіки та успішно виступають на Всеукраїнському рівні.

Зокрема, за останні 10 років на таких  турнірах команди ліцею виступали 53 рази. З них – 45 разів ставали переможцями та призерами.

За цей же період команди ліцею взяли участь в 23 Всеукраїнських турнірах, з них переможцями та призерами ставали 17 разів. 

3.4. Всеукраїнські олімпіади та конкурси-захисти Малої

Академії Наук. Учні ФТЛ – автори державних патентів України

 

Значними є досягнення ліцеїстів на Всеукраїнських етапах предметних олімпіад та конкурсах-захистах Малої академії наук.

В період з 2005 року участь у таких змаганнях взяли 144 ліцеїсти. Це становить в середньому 14 учасників на рік.  Переможцями таких змагань стали 76 осіб, що становить майже 8 учнів на рік.

 

2005 рік                учасників 10       призерів 6                    

2006 рік                учасників 10       призерів 5                    

2007 рік                учасників 19       призерів 14                           

2008 рік                учасників 22       призерів 10                           

2009 рік                учасників 17       призерів 6                    

2010 рік                учасників 16       призерів 10                           

2012 рік                учасників 17       призерів 8                    

2013 рік                учасників 15       призерів 7                    

2014 рік                учасників 11       призерів 7                    

2015 рік                учасників 7         призерів 3                    

 

Разом з учителями ліцеїсти є співавторами 4 державних патентів України на винаходи в галузі нетрадиційних джерел енергії. 

       4. Виховна робота та дозвілля.

 4.1. Особливості виховного процесу

Основним завданням виховної роботи в ліцеї є формування  громадянина, патріота сучасної української держави, всебічно розвинутої, національно та релігійно свідомої особистості.

У виховній роботі максимально використовуються культурологічні, спортивні, духовні можливості обласного центру та базового Університету.

Ще однією особливістю виховного процесу у Фізико-технічному ліцеї є широке використання досвіду українських елітних шкіл Галичини часів австрійського панування та  міжвоєнного періоду. 

 

4.2. Робота громадських організацій

В ліцеї функціонують осередки Всеукраїнських та регіональних  громадських молодіжних організацій, ліцейні організації ліцеїстів, клуби за інтересами, редакції ліцейних газет та радіомовлення.

Зокрема активно працює Молода Просвіта яка є осередком  Всеукраїнського товариства ПросвітаТараса Шевченка.

Чимало корисних справ на рахунку Молодої українки – осередку Всеукраїнського жіночого громадського обєднання  Союз українок.. Добра слава про роботу цієї організації відома далеко за межами ліцею.

Активною є також робота Наукового товариства ліцеїстів. Товариство організовує зустрічі з відомими ученими, проводить наукові конференції, перший етап конкурсу-захисту учнівських науково-дослідницьких робіт.

За активної участі наукового товариства виходить науково-методичний збірник Фізико-технічного ліцею Записки ФТЛ. На сьогоднішній день побачили світ уже 72 номери цього лілейного журналу.

Працює також “Варта порядку”, міжкурінний осередок Національної скаутської організації “Пласт”, прес-служба ліцею, редакція радіомовлення, всього більше 10 осередків та товариств.

У молодіжних громадських організаціях майбутні громадяни набувають першого досвіду громадської та політичної діяльності. 

4.3. Урочисті та виховні заходи.

Робота художньої самодіяльності

Впродовж року кожного місяця проводяться загальноліцейні або курсові виховні та урочисті заходи.

Де-які з них є специфічно ліцейними. Це, зокрема, Свято стрілецької слави у Меморіальному сквері на відзначення роковин створення Західно-Української народної республіки, зустріч з офіцерами сучасної української армії, День пам’яті Героїв Крут, День ліцею.

Великою популярністю користуються розважальні та відпочинокові заходи ‑ Осінній бал, Новорічний бал, конкурси краси “Панночка ліцею” та “Парубок ліцею”.

В ліцеї працюють також колективи художньої самодіяльності: ансамбль дівчат “Ліцеїсточка”, хор юнаків, ВІА вчителів “Оксамит”, драмгурток.

4.4. Спортивна робота

Головною спортивною подією навчального року у ліцеї є щорічне  культурно-спортивне свято ”Козацькі забави”. Захід включає конкурс стройової козацької, стрілецької або повстанської пісні, конкурс спортивного танцю та спортивні змагання з різних видів спорту.

Впродовж року проводиться також першість ліцею з шахів та шашок, змагання з кульової стрільби, першість з баскетболу та футболу, змагання злегкої атлетики.

За результатами цих змагань щорічно біля двох десятків ліцеїстів виконують норми спортсменів-розрядників з різних видів спорту. 

4.5. Участь у культурному житті міста та Університету

Ліцеїсти беруть участь у культурному житті міста та базового Університету. Впродовж навчального року складом академічної групи вони обовязково відвідують обласний драматичний театр, філармонію, концерти різних виконавців та виставки.

Ліцеїсти є учасниками загально університетських свят, зокрема Свята 1-го вересня на стадіоні вишу, беруть участь в оглядах художньої самодіяльності структурних підрозділів ІФНТУНГ, інших культурологічних заходів, які проводяться у в Університеті.

Традиційними є перемоги ліцеїстів на обласному конкурсі стройової пісні на відзначення річниці створення Української Повстанської Армії. Як правило на таких конкурсах вони завжди посідають перші або другі місця.

Нормою ліцейного життя є загальноліцейні культпоходи на вистави та концерти, які проводяться не рідше одного разу за семестр. 

4.6. Призові екскурсійні поїздки

Для заохочення ліцеїстів, які досягли найкращих успіхів у навчанні та громадсько-корисній діяльності протягом навчального року за рахунок ліцею здійснюється по одній 4-денній призовій /заохочувальній/поїздці для збірної команди курсу. Зарахування у склад групи для проведення такої поїздки проводиться за конкурсом. При цьому визначальним є позиція ліцеїста у рейтинговій таблиці курсу.

Збірна 1-го курсу здійснює екскурсійну поїздку до Львова. Ліцеїсти знайомляться з пам’ятками історії та культури столиці Галичини, відвідують патріарший собор УГКЦ Святого Юра, музеї Франка та Грушевського, Личаківське кладовище.

Другокурсники проводять призову поїздку історичними місцями Тухольщини. Вони відвідують місця, описані Іваном Франком в повісті Захар Беркут, криницю Франка, здійснюють сходження на військовий меморіал Українських Січових Стрільців на горі Маківка, знайомляться з гірськолижним курортом Славське.

Третьокурсники в якості призової поїздки здійснюють сходження на гору Говерла.  Воно проводиться в половині жовтня, приблизно на свято Покрови, на ознаменування роковин створення Української Повстанської Армії. Крім підйому на Говерлу ліцеїсти здійснюють екскурсію вздовж частини Великого Карпатського вододільного хребта та до високогірного озера Несамовите.

 

4.7. Краєзнавча практика

Відповідно до історичних традицій українських елітних шкіл Галичини після закінчення навчального року ліцеїсти І-го та ІІ-го курсів проводять шестиденні мандрівки по Карпатах. Вони зараховуються як навчальна краєзнавча практика.

Першокурсники знайомляться з історико-етнографічним районом українських Карпат ‑  Бойківщиною. Вони проживають у селі Козаківка, за Болеховом. У програмі практики – екскурсія до пам’ятки природи та історії – Скал Довбуша, пам’ятки природи Мертве озеро, до могили Українських Січових стрільців на горі Ключ. Ліцеїсти відвідують також відновлені споруди офіцерської школи УПА в урочищі Табори, монастир отців Василіян на Ясній горі у селі Гошів, краєзнавчий музей та музей Наталі Кобринської у Болехові.

Другокурсники проходять практику на Гуцульщині, у Надвірнянському районі. Вони проживають в селі Бистриця та у наметовому таборі у мальовничому урочищі Озірне. Ліцеїсти здійснють сходження на гору Березовачка до памятки історії часів визвольних змагань Бункер Грома. Тут в травні 1954 року  відбувся один з останніх боїв воїнів УПА з радянським військами.  У програмі практики також знайомство з історією визначними місцями села, екскурсія на перевал Легіонів, похід в  унікальний ботанічним резерватом на полонині Тавпиш, сходження на одну з найкрасивіших вершин українських Карпат – гору Довбушанка /1754 м/.

В процесі практики другокурсники не тільки відпочивають, але й займаються громадсько-корисною роботою. Їхніми руками в 2000 році споруджено пам'ятний знак на місці загибелі полковника УПА Грома-Твердохліба та його дружини на горі Березовачці. 

5. Прикінцева інформація 

5.1. Продовження навчання випускників ліцею

Непрямим свідченням рівня навчальних досягнень ліцеїстів є результати їхнього зарахування до вищих навчальних закладів. Всі випускники ліцею після одержання середньої освіти продовжують у вищих навчальних закладах.

Основна частина випускників вступає до базового університету – Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Популярними серед випускників є також технічні університети “Київський політехнічний інститут” та “Львівська політехніка”, класичні національні університети імені Шевченка у Києві, імені Франка у Львові та імені Стефаника в Івано-Франківську. Останніми роками помітна зросла доля випускників, які здобувають освіти у країнах Євросоюзу, насамперед у Польщі. 

Зокрема в 2014 році зі 118 випускників у “рідному” ІФНТУНГ продовжили навчання 65 осіб  (55 %), у вишах Львова та Києва навчається 27 осіб (23%), 10 осіб – у Прикарпатському НУ (8%). Ще 13 осіб (11%) продовжують навчання за кордоном. 

5.2. Випускники ліцею

Як правило, колишні наші випускники у вибраних вишах навчаються добре і відмінно. Про це, зокрема, свідчить і Дошка пошани Університету нафти і газу, що розміщена у головному корпусі. Серед фотографій кращих студентів вишу – чимала частина наших випускників.

Більшість колишніх ліцеїстів після здобуття вищої освіти є успішними людьми.

Незважаючи на невеликий час існування ліцею /23 роки/ серед наших випускників є чимало відомих і шанованих людей. Серед них – 3 священники, 2 депутати Верховної Ради України, заступник голови обласної ради,  офіцери Української армії, Служби безпеки України  та інших силових структур. Колишні ліцеїсти є також активними учасниками громадського та політичного життя, членами проукраїнських політичних партій, обрані депутатами обласних та місцевих рад,

Чимало випускників ліцею стали керівниками підприємств нафтогазового профілю, відомими підприємцями та банкірами. Кілька десятків колишніх випускників зробили успішну наукову кар’єру, здобувши вчені ступені кандидатів та докторів наук. Сьогодні вони уже самі викладають у вишах, працюють на багатьох кафедра Університету нафти і газу, Прикарпатського  та інших університетів.  

 

5.3. “Змагатимеш до поширення сили, слави,

багатства й простору Української держави” 

Село Угорники, де знаходяться корпуси Фізико-технічного ліцею адміністративно відноситься до Івано-Франківської міської ради. Воно є надзвичайно мальовничою і затишною  околицею Івано-Франківська.

Село має багату і славну історію. Саме в Угорниках народилися визначні історичні постаті загальноукраїнського масштабу – Степан Витвицький та Степан Ленкавський.

Степан Витвицький – міністр /секретар/ закордонних справ Західно Української Народної республіки /1918-1919 рр./, Президент Української Народної Республіки на вигнанні /1954-1965 рр./.

Степан Ленкавський – автор Декалогу українського націоналіста. У центрі Угорник йому встановлено памятник.

Знаменитий перший пункт Декалогу – “Здобудеш українську державу або загинеш в боротьбі за неї” – був життєвим кредом для багатьох поколінь українців і української молоді зокрема.

Сьогоднішні покоління молодих українців, і серед них ліцеїсти Фізико-технічного ліцею, втілюють у життя інший, десятий, пункт декалогу великого земляка – “Змагатимеш до поширення сили, слави, багатства і простору Української Держави”. Це вони роблять кожен день своїм навчанням, своєю громадською працею, зрештою, своєю любов’ю.       

                                     

 

Мирослав Янишівський

Директор Фізико-технічного ліцею,

кандидат технічних наук, лауреат обласної педагогічної премії

імені Мирослава Стельмаховича.