Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Олімпіадні завдання 2 етап /1/

Задача Column.В спортивному залі учні вишикувалися в колону, один за одним. Учитель фізкультури дав команду перешикуватися таким чином, щоб всі дівчатка опинилися попереду хлопчиків. Яку мінімальну кількість переходів в інше місце колони повинні виконати учні? (Перехід означає, що учень чи учениця займає місце між двома іншими або стає в будь-який кінець колони)

Технічні умови. Прграма Column читає з клавіатури число N (1<N>32765) – кількість учнів в колоні, а далі N чисел 0 або 1. Всі числа розділено пропусками (0-умовне позначення дівчинки, 1- хлопчика).

Приклад

Введення

Виведення

1 6

4

 

Задача Del. Дано ряд послідовних натуральних чисел від n до m, з якого видаляють спочатку всі числа, що стоять на непарних місцях, тоді з ряду, що залишився, видаляють всі числа, що стоять на непарних місцях, і так чинять, поки не залишиться одне єдине число. Напишіть програму, що знайде це число.

Технічні умови. Програма Del читає з клавіатури числа nіm через пропуск (n<m<1000000). Програма виводить на екран єдине шукане число.

 

 

 

 

Задача Magic. Існує велика кількість різновидів “магічних” квадратів. Одним з них є такий квадрат

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Приклад

Введення:

4

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Виведення

34


Оберемо будь-яке число, наприклад, 8. Викреслимо числа, що стоять в одному стовпці і в одному рядку з ним. З чисел, що залишилися, знову оберемо довільне число і повторимо операцію викреслювання. Будемо чинити так, поки не залишиться не викреслених чисел. Тепер, якщо скласти обрані нами числа, то для даного квадрату ця сума буде стала (в нашому випадку 34) і не буде залежати від того, які числа ми обрали. Напишіть програму
, що визначить, чи є квадратна матриця NxN«магічним» квадратом, і якщо так, то знайде «магічну» суму.

Технічні умови. Програма читає з клавіатури числоN(2<N<1000) , а далі N рядків по N чисел через пропуск в кожному. Програма виводить на екран «магічну» суму або 0, якщо квадрат не магічний.

Ви не маєте права лишати повідомлення