Навігація

Останні коментарі

Календар ФТЛ

Програвач


PopUp MP3 Player (New Window)
Hosting CityHost

Олімпіадні завдання 2 етап

Приклади

Введення

Виведення

2 1 0

1

5 0 0 1 1 1

0

Задача Column.В спортивному заліучні вишикувалися в колону, один за одним. Учитель фізкультури дав команду перешикуватися таким чином, щоб всі дівчатка опинилися попереду хлопчиків. Яку мінімальну кількість переходів в інше місце колони повинні виконати учні? (Перехід означає, що учень чи учениця займає місце між двома іншими або стає в будь-який кінець колони).

Технічні умови. Програма Column читає з клавіатури число N (1£N£32765) – кількість учнів в колоні, а далі N чисел (0 або 1). Всі числа розділено пропусками.(0-умовне позначення дівчинки, 1- хлопчика).

                                                                 

Приклад

Введення

Виведення

3   2

5

Задача Column2. Учитель фізкультури (мабуть, той самий, що й у попередній задачі) продовжив експерименти з колоною учнів. Він вирішив перебрати всі можливі варіанти шикування колони з N учнів (хлопчиків та дівчаток, і тих і інших в залі було достатньо). Спочатку в колону учитель поставив N дівчаток. Потім учитель перебрав усі варіанти - шикував і хлопчиків і дівчаток в колону довжини N в усіх можливих варіантах – від усіх дівчаток до усіх хлопчиків. І хлопчики і дівчата могли при цьому опинитися на будь-якому місці в колоні. Учитель з усіх цих варіантів порахував кількість таких, в яких К хлопчиків не стоїть підряд. Напишіть програму, що може зробити те ж саме.

Технічні умови. Програма Column2 читає з клавіатури 2 числа N і K(1£K£N£30), що розділені пропуском. Програма виводить на екран кількість знайдених варіантів розміщення учнів в колоні за заданих в задачі умов.         

 

Задача Magic. Існує велика кількість різновидів “магічних” квадратів. Одним з них є такий квадрат

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Приклад

Введення:

4

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

Виведення

34


Оберемо будь-яке число, наприклад, 8. Викреслимо числа, що стоять в одному стовпці і в одному рядку з ним. З чисел, що залишилися, знову оберемо довільне число і повторимо операцію викреслювання. Будемо чинити так, поки не залишиться не викреслених чисел. Тепер, якщо скласти обрані нами числа, то для даного квадрату ця сума буде стала (в нашому випадку 34) і не буде залежати від того, які числа ми обрали. Напишіть програму
, що визначить, чи є квадратна матриця NxN«магічним» квадратом, і якщо так, то знайде «магічну» суму.

Технічні умови. Програма читає з клавіатури числоN(2£N£1000), а далі N рядків по N чисел через пропуск в кожному. Програма виводить на екран «магічну» суму або 0, якщо квадрат не магічний.

 

Ви не маєте права лишати повідомлення